مشکل کاربران آیفون ۱۳ برای باز کردن دستگاه با فیس آیدی و ماسک

اپل چندی پیش قابلیتی را برای باز کردن آیفون با فیس آیدی، زمانی که ماسک به صورت دارید ارائه کرد که ظاهرا برای کاربران سری آیفون ۱۳ به درستی کار نمی‌کند.

اپل با iOS 14.5 امکان باز کردن قفل آیفون با فیس آیدی را ارائه کرد که البته فقط مختص کاربران اپل واچ است. این ویژگی با وجود ماسک‌هایی که امروزه به خاطر ویروس کرونا در سراسر دنیا استفاده می‌شوند، بسیار کارآمد است.

اگر شما نیز آیفون و اپل واچ دارید می‌توانید این ویژگی مفید را از تنظیمات و قسمت Face ID & Passcode فعال نمایید. پس از فعال نمودن Unlock with Apple Watch، باید شرایط زیر برای باز کردن فیس آیدی آیفون با ماسک فراهم باشد:

  • اپل واچ روی مچ شما و نزدیک به آیفون باشد
  • اپل واچ آنلاک باشد
  • پسورد اپل واچ فعال باشد

شما با مراجعه به این لینک می‌توانید آموزش کامل باز کردن فیس آیدی آیفون با ماسک را مطالعه کنید.

متاسفانه بسیاری از خریداران سری آیفون ۱۳ که گوشی به تازگی به دستشان رسیده، متوجه شدند این قابلیت برای آن‌ها کار نمی‌کند و خطای : unable to communicate with Apple Watch. Make sure your Apple Watch is unlocked and on your wrist, and your iPhone is unlocked را دریافت می‌نمایند.

کاربران راه‌های مختلفی را برای رفع این مشکل آیفون ۱۳ امتحان کرده‌اند اما هیچکدام کار ساز نبوده است. ریستارت کردن اپل واچ، ریستارت کردن آیفون، خاموش و روشن کردن بلوتوث، فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما و … مشکل فیس آیدی با ماسک را در آیفون ۱۳ رفع نکرده است.

حتی جدا کردن اپل واچ و جفت سازی مجدد و همچنین هارد ریست آیفون و اپل واچ نیز کارساز نبوده است.

به نظر می‌رسد که مشکل بسیار گسترده است و تعداد زیادی از کاربران سری آیفون ۱۳ با آن مواجه شده‌اند. اپل باید به زودی با ارائه یک آپدیت نرم افزاری این مشکل را رفع نماید.

از طريق Reddit
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.