آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس انیمیشن‌های اپلیکیشن شخص ثالث را به ۶۰ هرتز محدود می‌کند!

اپل امسال سرانجام صفحه نمایش با نرخ تازه سازی بالاتر را در آیفون خود استفاده کرد که آن را ProMotion می‌نامد. اما به نظر می‌رسد که تیتان فناوری کمی برای ارائه این فناوری در حال حاضر خسیس می‌باشد و آن را در اختیار اپلیکیشن‌های شخص ثالث قرار نداده است.

اکثر تلفن‌های هوشمند قدیمی دارای صفحه نمایش ۶۰ هرتزی هستند، این یعنی صفحه نمایش آن‌ها در هر ثانیه ۶۰ بار به روز می‌شود. سازندگان اندرویدی مانند وان پلاس و سامسونگ، خیلی زودتر به سراغ صفحه نمایش با نرخ تازه سازی بالاتر رفتند و در حال حاضر حتی برخی از مدل‌های میان رده‌ی اندروید هم با نرخ تازه سازی بالاتر از ۶۰ هرتز به دست کاربران می‌رسد.

آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس به صفحه نمایش Super Retina XDR با ProMotion مجهز شده‌اند که از نرخ تازه سازی تطبیق پذیر پشتیبانی می‌کند. این یعنی در شرایطی که نیاز باشد نرخ تازه سازی صفحه تا ۱۲۰ هرتز افزایش می‌یابد و در شرایطی که نیاز نیست، به ۱۰ هرتز کاهش می‌یابد.

حالا که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس به دست مشتریان رسیده است، چندین توسعه دهنده متوجه پشتیبانی نکرده اپلیکیشن‌های شخص ثالث از این ویژگی شده‌اند. نرخ تازه سازی بالاتر فقط زمانی که در حال اسکرول یا تغییر کلی صفحه هستند در دسترس است و سایر انیمیشن‌ها و عناصر سفارشی به ۶۰ هرتز محدود می‌شود. این مسئله فقط در اپلیکیشن‌های شخص ثالث وجود دارد که باعث ناهماهنگی در تجربه کاربری می‌گردد.

همچنین بخوانید:

آیپد پرو ۲۰۱۷ نیز دارای صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی بود اما محدودیتی را برای اپلیکیشن‌های شخص ثالث اعمال نمی‌کرد.

اپل نیز به این موضوع واکنش نشان داده و گفته که توسعه دهندگان شخص ثالث نیز به صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی دسترسی خواهند داشت با این حال باید اپلیکیشن‌های خود را به روز کنند. به زودی اپل مستندات مورد نیاز مفصلی را در این زمینه ارائه می‌کند. به احتمال زیاد برای مدیریت عمر باتری این محدودیت در نظر گرفته شده و توسعه دهندگان باید یک سری پارامترها را در برنامه خود بگنجانند.

از طريق 9to5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.