اشتراک گذاری دسترسی به وای-فای بدون دادن رمز عبور در آیفون، آیپد و مک

یکی از قابلیت‌های خوبی که اپل از iOS 11 اضافه کرد، امکان دادن دسترسی به شبکه وای-فای بدون به اشتراک گذاری رمز عبور است. شما می‌توانید به دوستانتان اجازه وصل شده به Wi-Fi را بدهید اما رمز عبور را برای آن‌ها ارسال نکنید. این روش سریع است و در شرایطی که رمز عبور وای-فای را نیز به خاطر ندارید، کاربرد دارد. البته باید هر دو طرف دارای یکی از دستگاه‌های اپل مانند مک، آیفون و آیپد باشند.

اشتراک گذاری پسورد وای-فای در آیفون

برای این کار باید مطمئن شوید که سیستم عامل هر دو طرف حداقل iOS 11 و در مک macOS High Sierra باشد. همچنین فردی که دسترسی به وای-فای را با اون به اشتراک می‌گذارید باید به عنوان مخاطب در دستگاه شما ذخیره شده باشد. البته اگر فیلتر کردن آدرس MAC روی شبکه وای-فای شما فعال است، این قابلیت کار نخواهد کرد.

۱- مطمئن شوید که دستگاه شما قفل نیست و به شبکه wi-fi مورد نظر متصل است.

۲- از دوست خود بخواهید که به مسیر Settings → Wi-Fi در آیفون و یا منوی پاپ آپ وای-فای در مک برود و شبکه وای-فای را انتخاب کند.

اشتراک گذاری دسترسی به wifi بدون رمز

۳- دوستتان همان کادر رمز عبور را مشاهده می‌کند و شما در آیفون خود یک پنجره پاپ آپ مبنی بر پیشنهاد اشتراک گذاری رمز عبور وای-فای دریافت می‌کنید.

۴- برای تایید این عملیات روی گزینه Share Password بزنید. برای رد کردن این درخواست هم روی گزینه x تپ نمایید.

ارسال رمز wi-fi در آیفون

بعد از تایید شما، رمز عبورتان به صورت رمزگذاری شده برای دستگاه مقصد ارسال می‌شود و آن شخص بدون وارد کردن رمز، به شبکه wi-fi شما متصل می‌گردد.

این رمز عبور در دستگاه مقصد ذخیره می‌شود و تا زمانی که به صورت دستی گزینه فراموشی شبکه وای-فای زده نشود، این دسترسی وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.