یک استوری اینستاگرام باعث هنگ کردن آیفون می‌شود!

یک استوری اینستاگرام که حالا به قسمت هایلایت‌ها _Story Highlight_ منتقل شده، باعث هنگ کردن آیفون می‌شود. این استوری توسط کاربری با یوزر pgtalal به اشتراک گذاشته شده است. زمانی که قصد مشاهده آن را داشته باشید، استوری بارگیری نمی‌شود و آیفون شما کاملا هنگ می‌نماید.

این اولین باری نیست که ما شاهد به مشکل خوردن آیفون با مسائل ساده مانند استوری اینستاگرام هستیم. حدود ۳ سال پیش یک کارکتر از زبان تلوگویی، باعث به مشکل خوردن بسیاری از آیفون‌ها شد. همچنین در حدود ۶ سال پیش برخی از اعراب عربی باعث به مشکل خوردن برنامه مسیج آیفون می‌گردید.

پیشنهاد می‌کنم که این استوری را باز نکنید چون وقتی روی آن بزنید با یک صفحه خاکستری و عبارتی عربی مواجه می‌شوید و بعد از آن آیفون شما از کار می‌افتد و به لمس صفحه نمایش واکنشی نشان نمی‌دهد.

طبق بررسی‌های انجام شده، استفاده از استیکرهای بسیار بزرگ باعث به وجود آمدن این مشکل شده است. استیکرها معمولا بین ۰ تا ۲.۵ سانتی متر هستند اما استیکرهای استفاده شده در این استوری بسیار بزرگ می‌باشند و ابعادی بالای ۲۵۰ کیلومتر دارند!

اگرچه اینستاگرام اجازه استفاده از استیکرهای بزرگتر از ۲.۵ سانتی متر را نمی‌دهد اما این کاربر با استفاده از HTTP Proxy به صوتی دستی طول و عرض استیکر را در سرور اینستارگام تغییر داده است. در نتیجه به خاطر بزرگ بودن بیش از حد استیکرها، آیفون قادر به پردازش آن نیست و هنگ می‌کند.

اگر آیفون شما به خاطر مشاهده این استوری و یا استوری‌های مشابه که احتمال دارد با آن برخورد کنید به مشکل خورد، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- دکمه افزایش صدا را فشار داده و سریعا رها کنید

۲- دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریعا رها کنید

۳- دکمه خاموش/روشن دستگاه را فشار داده و نگه دارید تا با لوگوی اپل مواجه شوید.

بعد از بالا آمدن گوشی باید مشکل شما رفع شده باشد. در صورتی که این مشکل برطرف نشد، برنامه اینستاگرام را حذف و مجدد نصب نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.