قهرمان جنگی : آیفون ۱۱ پرو سرباز اوکراینی را از گلوله حفظ کرد

به تازگی یک ویدیو در Reddit منتشر شده که در مورد آیفون ۱۱ پرو اپل است. این آیفون ۱۱ پرو با مقاومت در برابر گلوله توانسته جان یک سرباز اوکراینی را نجات دهد و شاید بتواند به بحث در مورد اینکه کدام شرکت بادوام‌ترین گوشی‌ها را می‌سازد، پایان دهد.

طبق این ویدیو، یک سرباز اوکراینی آیفون ۱۱ پرو را در صفحه جنگی خود گذاشته است. صفحه جنگی همان جلیقه‌ایی هستند که توسط افراد نظامی درگیر جنگ پوشیده می‌شود. این جلیقه‌ها مجهز به تجهیزات محافظت کننده مانند صفحات مستحکم هستند.

این صفحه جنگی پشت آیفون قرار داشته و گوشی مورد اصابت شلیک گلوله قرار گرفته، اما به آن نفوذ نکرده که نشان دهنده دوام آیفون ۱۱ پرو است.

آیفون ۱۱ پرو در سال ۲۰۱۹ عرضه شد و یکی از بهترین گوشی‌های زمان خود بود. یک شیشه کورینگ سفارشی و نوار از جنس فولاد ضد زنگ در این گوشی استفاده شده بود. آزمایش‌های سقوط مختلف نشان از دوام بالای این گوشی می‌داد اما چه کسی فکر می‌کرد یک روزی بین فرد و گلوله قرار بگیرد.

با وجود مقاومت بالای گوشی‌های آیفون، باز هم همیشه پیشنهاد می‌شود از یک قاب مناسب برای آیفون خود استفاده کنید. چون حتی اگر پس از زمین خوردن نشکند، ممکن است تاثیرات دیگری روی آن داشته باشد.

چهار ماه پیش نیز ویدیویی در Reddit منتشر شد که یک سرباز روسی از مک بوک اپل به جای صفحه زرهی خود استفاده کرده بود و شاید محصولات اپل قابلیت‌های بیشتر از موارد معمول دارند.

به هر حال جنگ در هر کجای دنیا و با هر علتی محکوم است. امیدواریم که جنگ در اوکراین پایان پذیر  و شاهد جهانی باشیم که گوشی‌های هوشمند یک وسیله ارتباطی و سرگرمی باشند و به عنوان زره عمل نکنند.

اپل در واکنش به حمله روسیه به اوکراین، فروش محصولات خود در روسیه را متوقف کرد. این اقدام پس از درخواست میخایلو فدوروف، معاون نخست وزیر اوکراین صورت گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.