نسخه نهایی tvOS 13 : پشتیبانی از چند کاربر، کنترل سنتر و …

اپل در هفته جاری نسخه نهایی tvOS 13 را برای کابران منتشر کرد. این به روزرسانی شاید همانند iOS 13 ویژگی‌های جدید متعددی نداشته باشد، اما دارای ویژگی‌های کاربردی است.  این به روزرسانی برای ستاپ باکس‌های پشتیبانی شده در دسترس است.

مهمترین ویژگی اضافه شده به tvOS 13، قابلیت پشتیبانی از چند کاربر است. کاربران با استفاده از گزینه‌ای که در کنترل سنتر جدید در دسترس دارند، به راحتی می‌توانند وارد اکانت خود شوند و از آن خارج گردند. تنظیمات و پیشنهادات بر اساس هر کاربر میتواند متفاوت باشد. این قابلیت با خدمات اپل که از اشتراک خانوادگی پشتیبانی می‌کنند، بسیار عالی خواهد بود.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، یکی دیگر از ویژگی‌های این سیستم عامل کنترل سنتر است و کاربران از آن‌جا به میانبرهای مختلف تنظیمات دسترسی دارند.

اپل موزیک روی tvOS 13 از نمایش لیریک موزیک‌ها پشتیبانی می‌کند. متن موزیک با آن همگام سازی شده و شما آن چیزی که خواننده می‌گوید را به صورت نوشته روی صفحه نمایش مشاهده می‌کنید.

پیش نمایش سریال‌ها و فیلم‌ها به صورت تمام صفحه به شما نشان داده می‌شود. همچنین پس زمینه‌های جدید همانند کف دریا در دسترس شماست.

با این به روزرسانی اپل تی‌وی از کنترلرهای بی‌سیم پلی استیشن ۴ و Xbox One نیز پشتیبانی ‌می‌کند و این ویژگی به رشد سرویس جدید اپل آرکید کمک خواهد کرد. tvOS 13 به صورت رایگان برای اپل تی‌وی در دسترس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.