تیتانیوم : نگاهی نزدیک به ماده جدید اپل واچ سری ۵

اگر اهل موزیک باشید با واژه تیتانیوم قبل از کنفرانس اپل و معرفی اپل واچ سری ۵ هم برخورد داشته‌اید. David Guetta و Sia آهنگی را با همین عنوان چندین سال پیش منتشر کردند که با استقبال خوبی روبرو شد. این عنصر برای اولین بار در سال ۱۷۰۱ شناسایی شد و نام آن از تیتان، یکی از اساطیر یونان، گرفته شده است. این ماده مستحکم در موارد مختلفی استفاده دارد، از پزشکی گرفته تا نظامی و حالا ما شاهد آن در اپل واچ سری ۵ هستیم.

اپل واچ 5 تیتانیوم

اپل واچ سری ۵ تیتانیوم با قیمت پایه ۸۰۰ دلار به فروش می‌رسد که کمی بیشتر از فولاد ضد زنگ با برچسب قیمت ۶۰۰ دلاری است. نسخه آلومینیومی اپل واچ نیز با قیمت پایه ۴۰۰ دلار در دسترس کاربران است. حالا این اختلاف قیمت فاحش بر چه اساسی است و چرا باید نسخه تیتانیوم دو برابر نسخه آلومینیومی قیمت داشته باشد؟

اپل واچ 2019 تیتانیوم

یک جستجوی ساده در ویکیپدیا به شما می‌گوید که تیتانیوم یک فلز براق نقره‌ای رنگ است که چگالی کم و استحکام بالایی دارد. علاوه بر این در برابر خوردندگی آب دریا و کلر مقاومت می‌کند. یا اگر بخواهیم به متن تبلیغاتی اپل نگاهی بیاندازیم:

تیتانیوم. فقط در ساعت‌های خاص یافت می‌شود، تیتانیوم فوق‌العاده قوی، سبک و زیبا است. برای پرداخت تیتانیوم طبیعیمان یک پوشش ویژه برای سطح آن تهیه کرده‌ایم که از زرد شدن، لکه دار شدن و نشان دادن اثر انگشت جلوگیری می‌کند. نسخه Space Black ما با همان فرآیند DLC فولاد ضد زنگ ساخته شده و دارای یک پرداخت واقعا زرق و برق دار است.

نمای نزدیک اپل واچ تیتانیوم

ما با دو شیوه پرداخت تیتانیوم سر و کار داریم، یکی با رنگ روشن طبیعی فلز و دیگری دارای روکش DLC که یک رنگ مشکی جذب را به ارمغان می‌آورد.

تیتانیوم دارای بالاترین نسبت ضریب وزن به استحکام است و یک صفحه ساخته شده از تیتانیوم ۵۰ درصد وزن کمتری نسبت به صفحه ساخته شده از استیل ضد زنگ دارد.

اپل واچ سری 5 مشکی

چند ویژگی جذاب دیگر تیتانیوم:

  • در مقایسه با فولاد، برش تیتانیوم با فرز بسیار سخت‌تر است
  • رنگ جرقه تیتانیوم هنگام برش سفید است و مانند فولاد زرد رنگ نیست. ذراتی که بر اثر برش جدا می‌شوند بسیار داغ‎تر هستند
  • تیتانیوم انعطاف پذیری بالایی دارد، این یعنی اگر گلوله با آن برخورد کند سخت‌تر از فولاد ضد زنگ و بسیار سخت‌تر از آلومینیوم سوراخ می‌شود
  • مقاومت بسیار بالایی در مقابل خوردگی دارد و در هوا فقط در دمای بیش از ۱۰۰ درجه سانتی گراد اکسیده می‌شود
  • در ساخت هواپیماها بسیار از این ماده استفاده می‌شود
  • در پزشکی نیز برای پرتزها به دلیل زیست سازگاری عالی مورد استفاده قرار می‌گیرد

اپل واچ سری 5 سفید

این یک مرور سریع برای آشنایی شما با تیتانیوم، ماده جدید اپل واچ سری ۵ بود که البته با این قیمت دلار برای تهیه آن باید هزینه زیادی را بپردازید.

اپل واچ سری 5 تیتانیوم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.