استیو جابز در سال ۲۰۰۴ رویای اپل کارت امروز را داشته است!

اپل در سال جاری میلادی با همکاری گلدمن ساکس اولین کارت اعتباری خود را معرفی کرد. اما اپل هدف یک کارت اعتباری با لوگوی اپل را سال‌ها قبل یعنی سال ۲۰۰۴ داشته است!

کن سگال، یکی از مدیران اسبق اپل، در وبلاگ شخصی خودش از اولین تلاش اپل برای کارت اعتباری نوشته است. استیو جابز سیستم فکری خاص خودش را داشت، با برخی از مواردی که بسیاری موافق بودند وی کاملا مخالف بود. سگال در ابتدای مطلب خودش نیز به این مسئله اشاره کرده است که شاید فکر کنید اگر استیو جابز بود با ایده کارت اعتباری اپل مخالفت می‌کرد اما در واقع اینگونه نیست و وی بیش از یک دهه قبل تصمیم به این کار داشت.

به گفته سگال، استیو جابز یک مستر کارت با برند اپل را در ذهن خود می‌پروراند. جابز می‌خواست نام آن اپل کارت باشد، که شاید روی نام گذاری فعلی کارت اعتباری اپل نیز تاثیر گذاشته است. در حالی که شباهت‌هایی بین ایده استیو و اپل کارت فعلی وجود دارد اما یک تفاوت بزرگ در این میان وجود دارد.

درون این اپل کارت‌ها iPoints وجود داشت که کاربران می‌توانستند با آن از آیتونز موزیک خریداری کنند. جابز نتوانست قراردادی که می‌خواست را با مسترکارت به امضا برساند و ایده اپل کارت هیچگاه نور روز را ندید. استیو برای ایجاد مشارکت با مسترکارت تلاش کرد اما شرایط دلخواهش را نتوانست به دست آورد و ایده اپل کارت را کنار گذاشت.

حالا امروز و پس از گذشت حدود ۱۵ سال اپل کارت یک مسترکارت نیز می‌باشد. اگر شما از اپل کارت با اپل پی استفاده کنید، از روزانه دو درصد بازپرداخت نقدی بهره می‌برید. اگر شما خدمات و سخت افزاری اپل را خریداری کنید این رقم به ۳ درصد می‌رسد. بازپرداخت نقدی در صورتی که از اپل کارت فیزیکی برای خرید استفاده کنید یک درصد خواهد بود.

اپل کارت جدید تابستان امسال به مرحله اجرا می‌رسد و اپل را با بستر مناسبی که دارد به کسب و کاری جدید وارد می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.