انفجار آیفون هنگام تعویض باتری

آیا می‌دانستید که نمایندگی‌های اپل هیچ وقت باتری را در فروشگاه تعویض نمی‌کنند؟ اما دلیل این کار چیست؟ به تازگی یک ویدیو منتشر شده است که چرایی این کار را توجیه می‌کند. تعویض باتری اگر ابزار لازم را نداشته باشید یا حرفه‌ای نباشید، یک کار خطرناک است!

یکی از کاربران Reddit ویدیویی را از همکار خود منتشر کرده که در حال تعویض باتری یک آیفون است. زمانی که این فرد قصد تعویض باتری آیفون ۵s را دارد، دستگاه آتش می‌گیرد و انفجار شدیدی رخ می‌دهد. ممکن است که این فرد هنگام جدا کردن باطری، به آن آسیب رسانده باشد.

در این ویدیو لحظه انفجار و تلاش تعمیرکار برای خاموش کردن آتش به تصویر کشیده می‌شود. از آنجایی که باتری‌های لیتیوم-یون در دمای بالایی می‌سوزند، امکان رسیدن آسیب جدی به تعمیر کار نیز وجود داشت. علاوه بر این، بخار حاصل از سوختن باتری لیتیوم-یون نیز خطرناک است. اگر شما یا هر کدام از نزدیکانتان با یک باتری متورم در آیفون یا سایر گوشی‌های هوشمند مواجه هستید، در اسرع وقت به تعویض آن اقدام کنید.

البته نباید به باتری‌های لیتیوم-یون به چشم یک بمب ساعتی نگاه کرد. اما عوامل متعددی می‌توانند منجر به این اتفاق شوند. مشکلات ایجاد شده در تولید، که نمونه بارز آن را در گلکسی نوت ۷ دیدیم، یکی از این دلایل است. با این حال استفاده از شارژرهای غیر استاندارد یا استفاده از باتری‌های تقلبی می‌تواند بلای مشابهی را روی گوشی هوشمند گران قیمت شما بیاورد.

کاتد و آند در باتری‌های لیتیوم-یون توسط جدا کننده پلی اتلین نازک، جدا می‌شوند. در باتری‌های فشرده‌تر این جدا کننده نازک‌تر است و مستعد اتصال کوتاه می‌باشد که ظاهرا یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد آتش سوزی در باتری است. اطمینان حاصل کنید که از یک باتری اصلی با وضعیت ظاهری مناسب، شارژر و کابل اصلی استفاده می‌کنید و همچنین تهویه قابل قبول هنگام شارژ دستگاه برقرار باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.