Pwn20wnd بر روی Substrate برای دستگاه‌های A12(X) بایونیک کار می‌کند

بدون پشتیبانی از Cydia Substrate، جیلبریک دستگاه‌های A12-A12x همانند آیفون XS تقریبا بی فایده‌خواهد بود. Saurik که سال‌ها بر روی توسعه و آپدیت این توییک کار می‌کرده به طور آشکارا دلخوری خود را از جامعه جیلبریک بروز داده و مشخص نیست که هنوز هم بر روی آن برای پشتیبانی از آیپد و آیفون‌‌های ۲۰۱۸ کار می‌کند یا خیر.

با وجود اینکه تیم pwn20wnd کارش بر روی جیلبریک دستگاه‌های A12-A12X بایونیک تمام شده است، اما بدون Cydia Substrate کاربرد آنچنانی ندارد.

با توجه به اینکه موضع Saurik در قبال آپدیت Cydia Substrate مشخص نیست، تیم Pwn20wnd خود این کار را در دست گرفته است. آن‌ها بر روی جایگزینی پایدار برای دستگاه‌های A12 کار می‌کنند. با این حال مشخص نیست که این پروژه کی به بهره برداری می‌رسد و برای عموم عرضه خواهد شد.

pwn20wnd قصد ندارد که جایگزینی برای سیدیا توسعه دهد، وی میخواهد کار خود را در کنار سیدیا پیش ببرد. در حال حاضر Cydia Substrate از دستگاه‌های دارای A7 تا A11 پشتیبانی می‌کند و بعید است که وی و تیمش وقت را برای مدل‌های قدیمی صرف کنند.

در حال حاضر اگر دارای یک آیفون XS، آیفون XR و یا هر دستگاه دیگری که دارای تراشه A12 و A12X هستید و می‌خواهید با Unc0ver آن را جیلبریک کنید، تنها راه شما صبر است تا تیم Pwn20wnd نسخه جایگزین Substrate را منتشر کنند. توسعه جایگزین Substrate قطعا کار ببسیاری را طلب می‌کند و شاید مدت نسبتا زیادی منتظر آن بمانیم، شاید هم به سرعت عرضه شود و جیلبریک Unc0ver برای کاربران دارای آیفون سال ۲۰۱۸ نیز منتشر شود.

همچنین بخوانید: تیم الکترا جیلبریک Chimera را با پشتیبانی از آیفون XS و آیفون XR منتشر کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.