تیم الکترا جیلبریک Chimera را با پشتیبانی از آیفون XS و آیفون XR منتشر کرد

تیم الکترا اولین ابزار جیلبریک Chimera را منتشر کرد که تمامی آیفون و آیپدهای دارای iOS 12 تا iOS 12.1.2 را جیلبریک می‌کنند. برخلاف Unc0ver، این ابزار می‌تواند CoreTrust را دور بزند و جیلبریک را سریعتر و امنتر کند. این جیلبریک با ثبات عالی و بدون تاثیر چشمگیر بر روی باتری عرضه شده است. این جیلبریک همچنین با Sileo عرضه می‌شود که کاربردی شبیه به سیدیا دارد.

مهمتر از همه و برخلاف Unc0ver 3.0، ابزار Chimera از تمامی آیفون و آیپدها پشتیبانی می‌کند. این شامل دستگاه‌های دارای تراشه A12-A12X از جمله آیفون XS و آیفون XR می‌شود. جدای از پشتیبانی iOS 12.0 تا iOS 12.1.2، این تیم ابزاری را برای جلبریک اپل تی‌وی دارای tvOS 12 – tvOS 12.1.2 را منتشر کرده است.

همانند Unc0ver، ابزار Chimera یک جیلبریک نیمه پایدار است، یعنی پس از هر بار ریبوت دستگاه باید پروسه جیلبریک را انجام دهید. حتما فایل آپدیت OTA را قبل از انجام جیلبریک پاک کنید، چون در غیر این صورت وارد یک حلقه بوت می‌شوید.

از نظر فنی، رابط کاربری و پایداری Chimera بهتر ازUnc0ver به نظر می‌رسد. اگر شما قبلا از ازUnc0ver استفاده کرده‌اید، می‌توانید از Chimera نیز استفاده کنید.

مشخص نیست که Saurik سرانجام Cydia Substrate را برای A12-A12X به روز کند. تیم Unc0ver نیز بر روی نسخه جایگزین کار می‌کند اما هیچ زمانی برای عرضه مشخص نیست. بنابراین تنها گزینه پیش رو برای کاربران آیفون XS و آیفون XR، ابزار Chimera است.

به زودی آموزش کامل و قدم به قدم این جیلبریک قرار می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.