۴۴ تامین کننده اپل به استفاده از انرژی پاک متعهد هستند

در سال‌های اخیر اپل تلاش‌های زیادی داشته است که تاثیر کمتری بر محیط داشته باشد. از ساختمان بزرگش که با پنل‌های خورشیدی پوشیده شده تا ربات‌هایی که مسئول بازیافت آیفون هستند، اپل سرمایه گذاری‌های زیادی را برای اجرای طرح‌های سبز خود داشته است.

البته منبع بزرگ انتشار گازهای گلخانه‌ای در دره سلیکون نیست، آن‌ها توسط کارخانه‌های آسیایی تولید می‌شوند که مسئول تولید صدها میلیون دستگاه از کمپانی اپل می‌باشند. ۷۴ درصد کربن اپل مربوط به تولید است.

اگر شما فکر می‌کنید که اپل هیچ خط و مشی درباره پیمانکارانش ندارد، اشتباه می‌کنید. در حالی که کنترل مستقیمی بر روی شرکت‌های چینی وجود ندارد، اما سفارشات عظیمی که اپل به آن‌ها می‌دهد یک اهرم فشار است و به نظر می‌رسد که اپل از آن به خوبی استفاده کرده است.

اپل اعلام کرده است که تعداد تامین کنندگانی که با استفاده از انرژی پاک یا تجدید پذیر موافقت کرده‌اند دو برابر شده است. در حال حاضر ۴۴ کمپانی که با اپل کار می‌کنند از انرژی پاک استفاده می‌کنند که نام‌های کمپانی‌های بزرگ همانند فاکسکان، پگاترون و TSMC در بین آن‌ها به چشم می‌خورد.

لازم به ذکر است که این کمپانی‌ها تنها برای تولیدات اپل از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده می‌کنند و این روند برای تمام تولیداتشان نیست. البته ممکن است در این میان برخی کمپانی‌ها نیز به تعهد خود به طور ۱۰۰ درصد عمل نکنند.

اپل تا کنون ۲.۵ میلیارد دلار برای پروژه‌های سبز خود در سطح جهانی هزینه کرده و تا کنون درگیر ۴۰ طرح مختلف شده است. این مسئله برای نشان دادن عظم اپل در این راه کافی می‌باشد، هدف شرکت این است که ۴ گیگاوات انرژی تجدید پذیر که در زنجیره تامینش استفاده می‌شود تا سال ۲۰۲۰ به ۵ گیگاوات برسد.

این روند ادامه دارد تا اینکه اپل به رقم ۱۰۰ درصد انرژی تجدید پذیر برای تولید محصولاتش برسد و در کنار آن تلاش برای استفاده بیشتر از مواد بازیافتی همچنان ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.