اولین تصویر منتشر شده از اپل واچ سری ۵

قسمت گجت‌های پوشیدنی اپل سریعترین رشد را در سه ماهه سوم مالی شرکت، یعنی از آوریل تا ژوئن، داشته است. درآمد این قسمت از محصولات اپل نسبت به سال گذشته ۴۸.۳ درصد افزایش یافت و به ۵.۵۳ میلیارد دلار رسید. محصولی که چنین رشدی را حاصل کرده، اپل واچ است. ساعت هوشمند اپل تنها ابزاری برای اندازه گیری فعالیت‌های بدنی نیست، بلکه دستگاهی مرتبط به سلامتی نیز می‌باشد و ضربان قلب و ریتم قلب را زیر نظر می‌گیرد. (ویژگی الکتروکاردیوگرام که در اپل واچ سری ۴ معرفی شد)

مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام اپلی گفته که اپل واچ سری ۵ در همان رویداد معرفی آیفون، معرفی خواهد شد که در ۱۹ شهریور برگزار می‌گردد. وی همچنین گفته که اپل واچ سری ۵ همانند مدل فعلی از صفحه نمایش اولد بدون حاشیه بهره می‌برد که توسط جپن دیسپلی تولید گردیده است. انیمیشن‌های یافت شده در آخرین نسخه آزمایشی WatchOS 6 مشخص کرد که، اپل واچ سری ۵ با قاب تیتانیوم و سرامیک نیز عرضه خواهد شد. این مدل‌ها در هر دو اندازه ۴۴ و ۴۰ م.م در دسترس خواهد بود. ما شاهد مدل‌های سرامیکی در سری ۲ و ۳ اپل واچ بودیم اما در سری ۴ حذف شد.

حالا ما اولین تصویر از اپل واچ سری ۵ داریم که در یک اکانت اینستاگرام منتشر شده است. طبق اطلاعات نمایش داده شده روی صفحه نمایش دستگاه، این اپل واچ دارای سیستم عامل WatchOS 6 است و شماره مدل آن A2157 می‌باشد. البته مشخص نیست که این تصویر واقعا صحت داشته باشد. شماره مدل A2157 در لیست کمیسیون اقتصادی اوراسیا نیز ثبت شده است.

اپل واچ سری 5

سیستم عامل WatchOS 6 به اپل واچ فروشگاه مستقل می‌آورد

ممکن است اپل واچ سری ۵ دارای یک سیستم جسچر جدید باشد، چیزی که ما در یک حق اختراع ثبت شده از سوی اپل دیده‌ایم. طبق تصاویر موجود در این حق اختراع، به طور مثال کاربران می‌توانند می‌توانند با مشت کردن دست خود به تماس پاسخ دهند. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که مدت طولانی منتظر آن بودیم، ویژگی ردیابی خواب است که به طور پیشفرض در سیستم عامل در نظر گرفته شده باشد که ظاهرا امسال نیز نباید توقع دیدن آن را داشته باشیم و سال آینده به اپل واچ اضافه خواهد شد.

به زودی نسخه نهایی WatchOS 6 معرفی خواهد شد و ما شاهد اپ استور اختصاصی برای اپل واچ، برنامه‌های ماشین حساب، کتاب صوتی و یادداشت صوتی خواهیم بود. مصرف باتری در این سیستم عامل کاهش یافته و چندین واچ فیس جدید نیز به آن اضافه شده است.

در حالی که اپل واچ دستگاه پیشگام ابتکارات سلامتی اپل است، اما با ترک برخی از اعضای کلیدی واحد سلامتی کوپرتینو که اخیرا رخ داده، این واحد بدون رهبر و مسیر مانده است.

به نظر می‌رسد شکافی بین اعضای این گروه وجود دارد، برخی از اغضا می‌خواهند اپل از ساخت ویژگی‌هایی که بر بهداشت و سلامتی افراد نظارت دارد دست بکشد و تمرکز خود را روی مشکلات پیش روی سیستم بهداشت و درمان امروز بگذارد. این شامل درمان بیماری‌های مزمن، وسایل پزشکی، پزشکی از راه دور و پرداخت‌های مربوط به سلامتی می‌شود. با این حال تردیدی وجود ندارد که سایر تولید کنندگان ساعت هوشمند سعی می‌کنند با اپل همگام شوند. سامسونگ نیز همانند Amazfit، به ساعت هوشمند خودش اسکنر ECG اضافه کرده است.

همچنین بخوانید: اپل واچ سری ۵ (۲۰۱۹) : تاریخ عرضه، قیمت، اخبار و شایعات 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.