اپل واچ سری ۵ (۲۰۱۹) : تاریخ عرضه، قیمت، اخبار و شایعات

اولین نسل اپل واچ در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ یعنی بیش از ۴ سال پیش عرضه شد و از آن زمان ساعت هوشمند اپل پیشرفت بسیاری داشته است. سرعت بیشتر، صفحه نمایش بزرگتر با قاب کوچکتر، عمر باتری بیشتر، رابط کاربری و …، که آخرین نسل این دستگاه را بسیار از نسل اول متمایز کرده‌اند.

انتظار می‌رود که اپل در شهریور امسال از اپل واچ سری ۵ رونمایی کند و زمان آن رسیده است که ما شایعات و اخبار این دستگاه را با هم مرور کنیم.

ویژگی‌های جدید اپل واچ سری ۵

اپل واچ 5

خلاصه‌ای از ویژگی‌هایی که ما انتظار داریم:

  • پشتیبانی از ECG در کشورهای بیشتر
  • قاب سرامیکی که ما در سری ۳ دیدیم اما در سری ۴ حذف شد، احتمالا در سری ۵ برمی‌گردد
  • عملکرد سریعتر
  • عمر باتری کمی بیشتر
  • طراحی مشابه نسل‌های قبلی

تا کنون اپل در مخفی نگه داشتن اطلاعات اپل واچ سری ۵ موفق عمل کرده است و اطلاعات درز شده و شایعات زیادی درباره این دستگاه وجود ندارد.

معتبرترین تحلیلگر اپل، مینگ چی کو، چند ماه پیش گزارشی را درباره اپل واچ سری ۵ منتشر کرد که در آن به بدنه سرامیکی، و کشورهای بیشتر پشتیبانی شده در ECG اشاره کرد، ویژگی الکتروکاردیوگرام در ابتدا فقط مختص به آمریکا بود.

بقیه پیشرفت‌های قابل انتظار عملکرد سریعتر و بهبود عمر باتری است، و فرم مستطیلی دستگاه در دو اندازه در سری ۵ نیز ادامه خواهد داشت.

صفحه نمایش همیشه روشن در اپل واچ سری ۵ ؟

صفحه نمایش اپل واچ 5

یکی از سوالاتی که درباره اپل واچ بسیار پرسیده شده، پشتیبانی از حالت همیشه روشن صفحه نمایش است. با این ویژگی شما می‌توانید ساعت و تعداد اطلاعیه‌ها را بدون نیاز به تکان دادن دستتان با نگاه به صفحه نمایش ببینید، ویژگی که جای خالی آن در آیفون نیز حس می‌شود.

این قابلیت را رقبا در ساعت‌های خود قرار دادند اما ما شاهد آن در اپل واچ نیستیم. اپل واچ سری ۵ احتمالا بهبود عمر باتری اندکی خواهد داشت، و شاید همین باعث شود اپل در نسل بعدی نیز این ویژگی را اضافه نکند، چون عمر باتری را کاهش می‌دهد.

ردیابی خواب پیشفرض اپل واچ سری ۵

ردیابی خواب اپل واچ سری 5

یک ابزار ردیابی خواب پیش فرض می‌تواند با برنامه Health ادغام شود و در راستای اهداف اپل برای بهبود سلامت و تناسب اندام است. با وجود اینکه ما هیچ اطلاعاتی از این ویژگی نداریم، اما به احتمال قریب به یقین در اپل واچ سری ۵ شاهد آن خواهیم بود.

زمان عرضه اپل واچ سری ۵

با وجود اینکه اولین نسل اپل واچ در بهار رونمایی شد، اپل در چند سال اخیر معرفی نسل جدید اپل واچ را به شهریور  منتقل کرده و آن را در کنار آیفون‌های جدید معرفی نموده است. دلیلی ندارد که اپل قصد تغییر این رویه را داشته باشد و ما احتمالا در شهریور ماه شاهد معرفی اپل واچ سری ۵ خواهیم بود.

اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم اپل واچ در ۱۹ یا ۲۰ شهریور به احتمال زیاد در ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران در کنار آیفون ۱۱ معرفی می‌شود.

قیمت اپل واچ سری ۵

قیمت اپل واچ سری 5

اپل واچ سری ۴ تغییرات قابل توجهی داشت، صفحه نمایش بزرگتر و افزایش سرعت زیاد، که قیمت آن را توجیه کرد. اپل واچ سری ۳ زمان عرضه ۳۳۰ دلار قیمت داشت و سری ۴ در زمان عرضه بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت داشت و با برچسب قیمت ۴۰۰ دلار برای مدل پایه، در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت.

امسال انتظار نمی‌رود که اپل تغییرات رادیکالی در قیمت‌ها داشته باشد، چون تغییرات نیز انقلابی و زیاد نیستند. قیمت‌های احتمالی به شرح زیر است:

  • Apple Watch S5 40mm, Wi-Fi: $400
  • Apple Watch S5 44mm, Wi-Fi: $430
  • Apple Watch S5 40mm, Wi-Fi + Cellular: $500
  • Apple Watch S5 40mm, Wi-Fi + Cellular: $530

با در نظر گرفتن تمامی این شایعات و قیمت، آیا به خرید اپل واچ سری ۵ علاقه دارید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.