اطلاعات درز شده جدید از iOS 14 ؛ ویجت‌های صحفه اصلی و تنظیمات جدید پس زمینه

چندی پیش در گزارشی ادعا شد که اپل در نهایت ممکن است با فراهم کردن امکان مشاهده کل اپلیکیشن‌ها به صورت لیست، صحفه اصلی نمادین آیفون را مجددا طراحی کند. اطلاعات درز شده جدید از iOS 14 ، جزئیات بیشتری از این ادعا را به ما ارائه می‌دهد.

ویجت‌های صفحه اصلی

سایت ۹to5Mac ادعا می‌کند که کدهایی را در iOS 14 کشف کرده‌اند که طبق آن‌ها اپل در تلاش است ویجت‌ها را به صفحه اصلی بیاورد و آن‌ها آزادنه مثل آیکون‌های اپلیکیشن‌ها، جابجا شوند. این ویژگی با نام رمزی «آووکادو» در اپل شناخته می‌شود. در این گزارش گفته شده که اپل هنوز در حال بررسی شرایط برای پیاده سازی این ویژگی است و احتمال دارد در نسخه نهایی حذف شود.

ما چندین طرح مفهومی از طراحی مجدد صفحه اصلی iOS داشته‌ایم. اینکه اپلیکیشن‌ها در نمای لیست نمایش داده شوند از نظر من کارایی خاصی ندارد اما اگر امکان اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی بیاید، قطعا ویژگی کاربردی خواهد بود.

تنظیمات جدید پس زمینه

علاوه بر اطلاعات درز شده در مورد ویجت‌های صحفه اصلی، کاربر توییتر با یوزر DongleBookPro هم اسکرین شات‌هایی از تنظیمات قسمت پس زمینه iOS 14 منتشر کرده که در آن یک گزینه جدید با عنوان “Home Screen Appearance” یا همان ظاهر صفحه اصلی دیده می‌شود.

تنظیمات پس زمینه iOS 14

در تصاویر جدید منتشر شده همچنین یک منو برای مجموعه‌های پس زمینه دیده می‌شود که کاربران می‌توانند پس زمینه‌های دلخواهشان را دسته بندی کند. حدود یک ماه پیش گزارشی منتشر شده بود که اپل با اضافه کردن دسته بندی‌های جدید، طبقه بندی پس زمینه‌ها را بهبود می‌بخشد. مهمتر از آن، اپل به اپلیکیشن‌های شخص ثالث اجازه می‌دهد که مستقیما در منوی پس زمینه iOS 14 در دسترس باشند؛ این یعنی ادغام اپلیکیشن‌های شخص ثالث درتنظیمات پیشفرض اپل برای پس زمینه‌ها. طبق اسکرین شات‌های درز شده، همچنین شما با کشیدن تصاویر به سمت راست و چپ می‌توانید پس زمینه دلخواهتان را انتخاب نمایید و دیگر فقط به صورت لیست در دسترس نیستند. گزینه دیگری که در تنظیمات پس زمینه به چشم می‌خورد، “Dark Appearance Dims Wallpaper” است که با آن وابسته به نور محیط، پس زمینه شما هم تیره می‌شود.

کالکشن پس زمینه iOS 14

انتظار می‌رود که اپل iOS 14 را در WWDC 2020 رونمایی کند. کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین در ماه ژوئن برگزار خواهد شد.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.