مک بوک ایر M1 بعد از آپدیت به macOS 11.1 به صورت تصادفی ریبوت می‌شود

مک بوک ایر M1 از نظر عملکرد فوق‌العاده است و در تمامی بررسی‌ها سربلند بیرون آمده است. این عملکرد فوق‌العاده به لطف پردازنده جدید M1 است که می‌تواند تاثیر بسزایی در بازار لپ تاپ‌ها بگذارد. البته کاربران مک بوک ایر M1 بعد از آپدیت به macOS 11.1 با مشکل مواجه شدند و لپ تاپ آن‌ها به صورت تصادفی ریبوت می‌شود.

مک بوک ایر مجهز به M1 بدون هیچ دلیل خاصی ریبوت می‌گردد. این اتفاق به صورت تصادفی رخ می‌دهد و همین باعث شده تا کنون کاربران دلیل قطعی آن را متوجه نشوند. البته مواردی در بسیاری از آن‌ها مشترک است، اتصال مک بوک ایر به مانیتور دیگر و اتصال به هاب USB-C توسط اغلب این کاربران انجام شده است.

نکته جالب ماجرا اینجاست که این مشکل در نسخه آزمایشی هم وجود داشت ولی در نسخه نهایی رفع نگردید! کاربران برای بولد کردن این مشکل به پشتیبانی اپل و انجمن Reddit متوسل شده‌اند.

این ریبوت شدن تصادفی فقط مربوط به مک بوک ایر M1 نیست و برخی از کاربران مک بوک پرو M1 و مک مینی M1 مشکل مشابهی را گزارش کرده‌اند. با این حال مواد اندکی شکایت از سمت کاربران مک بوک پرو و مک مینی قدیمی نیز مطرح گردیده است. در کل کاربران مک بوک ایر M1 بیشتر با این مشکل مواجه شده‌اند و اپل قطعا در به روزرسانی پیش رو این مسئله را برطرف خواهد کرد و شاید هم با یک آپدیت تکمیلی جزئی مسئله رفع گردد.

از طريق Reddit
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.