سرگذشت یک آیفون ۶s ؛ نجات از سقوط هواپیما و ۱۳ ماه حضور در آب و هوای ایسلند

ما هنوز هم در صحبت‌هایمان جان سختی گوشی‌های قدیمی همانند نوکیا ۱۱۰۰ را ستایش می‌کنیم. با این حال یک حادثه که اخیرا رخ داده مشخص کرد یک تلفن مدرن هم می‌تواند مقاوم باشد. یک آیفون ۶s پس از سقوط از هواپیما بیش از یک سال در آب و هوای ایسلند بوده و مشکلی برای آن پیش نیامده است.

هاوکر اسنوراسون که یک عکاس است بیش از یک سال پیش یک آیفون ۶s را درون رودخانه Skafta در جنوب ایسلند به صورت اتفاقی انداخته بود. این عکاس می‌دانست که به هیچ وجه نمی‌تواند آیفون خود را از یک رودخانه بزرگ پیدا کند. پس از گذشت بیش از یک سال افرادی با وی تماس می‌گیرند و می‌گویند که آیفون وی را هنگام پیاده روی پیدا کرده‌اند. وی فیلمی که گرفته شده را هم منتشر کرده است که در بالا می‌توانید مشاهده کنید.

سال گذشته این عکاس در حال عکس برداری هوایی بالای رودخانه Skaftá بوده که بتواند از سیل سالانه یخچال‌های طبیعی تصاویری را تهیه کند. متاسفانه وی با آیفون خود قصد داشته از سیل فیلمبرداری کند، تلفن با وزش باد از دستش رها شده است. این آیفون یک سقوط ۶۰ متری را روی سنگ‌ها تجربه می‌کند، جایی که یک رودخانه بزرگ نیز از آنجا رد می‌شود. آن زمان بود که هاوکر با آیفون خود خداحافظی کرد، چون از نظر وی احتمال نداشت آیفونش سالم مانده باشد و حتی وی نمی‌تواند آن را پیدا کند.

پس از گذشت ۱۳ ماه از این جریان فردی با وی تماس می‌گیرد و می‌گوید که آیفونش را حین پیاده روی پیدا کرده است و هنوز هم کار می‌کند. جدای از سقوط، آب و هوای ایسلند اصلا ملایم نیست و این جای تعجب دارد.

آیفون 6s

منبع TNW
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.