بررسی سرعت شارژ آیفون ۱۳ / مینی و آیفون ۱۳ پرو / مکس

سرعت شارژ آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس چقدر است؟ آیا نوع شارژری که استفاده می‌کنیم مهم می‌باشد؟

ما قبلا عمر باتری و ظرفیت باتری آن‌ها را به شما عزیزان ارائه داده‌ایم اما سرعت واقعی شارژ این دستگاه‌ها چقدر است؟ در ادامه سرعت شارژ آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس درج شده که با تخلیه کامل باتری آن‌ها و سپس شارژ، بررسی گردیده است.

شارژ آیفون ۱۳/مینی و آیفون ۱۳ پرو/مکس چقدر طول می‌کشد؟

  ۱۳ مینی
۱۳ ۱۳ پرو ۱۳ پرو مکس
۵ دقیقه ۸٪ ۸٪ ۷٪ ۸٪
۱۰ دقیقه ۱۸٪ ۱۸٪ ۱۷٪ ۱۸٪
۱۵ دقیقه ۲۹٪ ۲۹٪ ۲۷٪ ۲۷٪
۳۰ دقیقه ۵۸٪ ۵۶٪ ۵۵٪ ۵۳٪
۴۵ دقیقه ۷۸٪ ۷۴٪ ۷۶٪ ۷۴٪
۱ ساعت ۸۸٪ ۸۴٪ ۸۶٪ ۸۵٪
۱ ساعت و ۱۵ دقیقه ۹۶٪ ۹۲٪ ۹۵٪ ۹۳٪
۱ ساعت و ۳۰ دقیقه ۹۹٪ ۹۶٪ ۹۸٪ ۹۸٪
شارژ کامل ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه ۱ ساعت ۵۵ دقیقه ۱ ساعت ۳۸ دقیقه ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه

جالت اینحاست که سرعت شارژ دستگاه‌ها با توجه به ظرفیت‌های مختلف باتری، آنطور که باید متفاوت نیست و شارژ کامل آیفون ۱۳ پرو مکس تفاوتی با شارژ کامل آیفون ۱۳ مینی ندارد!

به طرز عجیبی سرعت شارژ آیفون ۱۳ نسبت به سایر دستگاه‌ها، پایین‌تر است. شاید این به خاطر خطا در انجام تست باشد و باید منتظر نتایج تست‌های مشابه باشیم. شاید هم اپل از سیستم شارژ بهتری در مدل‌های گران قیمت‌تر استفاده کرده باشد.

آیا سرعت شارژ آیفون کاهش می‌یابد؟

اگر به جدول بالا دقت کنید، شارژ باتری هر چه به درصدهای بالاتر رسیده، کندتر شده است. اپل محدودیت‌هایی را در این زمینه تعریف کرده که باتری به هر سطح خاصی می‌رسد، سرعت شارژ تغییر کند.

به طور مثال حداکثر سرعت شارژ که بین ۱۸ تا ۲۰ وات است را تا ۵۰ درصد داریم. از آنجا به بعد آیفون ورودی را به ۱۴ وات محدود می‌کند و تا ۷۰ درصد ادامه دارد. سپس شارژ به ۹ وات محدود می‌شود تا باتری به ۸۰ درصد برسد. بعد از آن نیز سرعت شارژ ۵ وات می‌شود. زمانی هم که به آخرین درصد شارژ باتری برسید، سرعت شارژ باز هم کاهش می‌یابد و اصطلاحا قطره‌ای می‌گردد.

تمامی این کارها برای محافظت از باتری شما است. کلا این نوع باتری‌ها شارژ خیلی کم و زیاد را نمی‌پسندند و به توصیه مراجع مختلف، برای داشتن باتری سالم‌تر نباید آن را بیشتر از ۸۰ درصد شارژ کنید.

سرعت شارژ مگ سیف در سری iPhone 13 چقدر است؟

اپل در سال ۲۰۲۰ شارژ بی‌سیم مغناطیسی مگ سیف را با سری آیفون ۱۲ معرفی کرد که با استفاده از خاصیت آهنربایی به آیفون متصل می‌شود و سرعت شارژ بی‌سیم را از ۷.۵ وات به ۱۵ وات می‌رساند.

شاید با توضیحات اپل فکر کنید که مگ سیف نسبت به سایر شارژرهای بی‌سم دوبرابر سریع‌تر شارژ می‌کند اما واقعا اینطور نیست.

طبق بررسی انجام شده، شارژ مگ سیف در حدود ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه باتری آیفون را شارژ کرد. این زمان یک ساعت بیشتر از شارژ با شارژر سیمی ۲۰ وات اپل است. اما اینکه مگ سیف را به چه آداپتوری متصل کنید هم خیلی مهم است. وقتی که مگ سیف را به یک آداپتور ۳۰ وات Anker متصل کردیم، زمان شارژ به ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه کاهش یافت.

یک شارژ استاندارد Qi 7.5 وات می‌تواند ظرف ۳ ساعت و ۱۵ دقیقه آیفون را شارژ کنید که نیم ساعت بیشتر از مگ سیف (در صورتی که به آداپتور ۲۰ وات اپل وصل باشد) طول می‌کشد.

آیا برای آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس خود یک شارژر مگ سیف بخریم؟ اگر به دنبال راحتی شارژ آیفون خود هستید ویژگی مغناطیسی آن کاربردی است اما انتظار شارژ خیلی سریع را نداشته باشید.

از طريق PhoneArena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.