۱۲ ویژگی از اولین برخورد با آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس

ما در حال حاضر تقریبا همه چیز را در مورد آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس می‌دانیم. حتی اطلاعات در مورد میزان رم و ظرفیت باتری نیز مشخص گردیده است. اما شاید ویژگی‌ها و نکته‌هایی از این دو برادر قدرتمند باشد که شما ندانید و ما در این مطلب سعی در پوشش آن‌ها داریم.

ویژگی‌هایی از آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس

۱- شیشه پشت دستگاه مات می‌باشد و تشخیص اینکه بدنه پشتی از شیشه است را سخت می‌کند. البته این شیشه، دستگاه را کمی لیزتر از آیفون XS مکس کرده است.

۲- همانطور که شایعات گفته بودند، اپل واژه iPhone را از پشت دستگاه حذف نموده است و لوگوی اپل ترازتر از قبل شده است. واقعا دلیلی نداشت که شماره مدل یا سریال در پشت دستگاه دیده شود و زیبایی آیفون را تحت الشعاع قرار دهد.

۳- آیفون ۱۱ پرو مکس به طور قابل توجهی از آیفون XS مکس سنگین‌تر است. آیفون XS مکس ۲۰۸ گرم و آیفون ۱۱ پرو ۲۲۶ گرم وزن دارند. این یعنی آیفون جدید ۱۸ گرم از نسل قبلی خود سنگین‌تر است. ضخامت آیفون XS مکس ۷.۷ م.م بود و ضخامت آیفون ۱۱ برابرا ۸.۱ م.م است. یکی از دلایلی که منجر به افزایش ضخامت شده احتمالا باتری بزرگتر است و از نظر من شکایتی وارد نیست. در واقع من از این موضوع خوشحال هستم که اپل تمرکز خود را از روی نازکی دستگاه برداشته و افزایش عملکرد را بیشتر در نظر می‌گیرد.

۴- مسئله‌ای که در جایی من ندیده‌ام اندازه ناچ آیفون ۱۱ پرو مکس می‌باشد و ظاهرا کمی کوچکتر گردیده است. سوراخ گوشی کوچک شده و این احتمالا به کوچک شدن ناچ کمک کرده است.

۵- فیس آیدی سریعتر شده است. اگر آیفون ۱۱ پرو مکس را در کنار آیفون XS مکس قرار دهید این سرعت را متوجه خواهید شد.

۶- اپل صحفه نمایش آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس را بهبود بخشیده است اما تشخیص آن دشوار می‌باشد. اگر آیفون ۱۱ پرو را در کنار نسل قبلی بگذاریم متوجه گرمی (مایل به زرد) نسل قبلی می‌شویم و چشم هنگام کار با آیفون ۱۱ پرو راحت‌تر است.

۷- شیشه استفاده شده در پشت سری آیفون ۱۱ یکپارچه می‌باشد و تکه دوربین جدا نشده است. از نظر طراحی به شخصه من طراحی افقی گلکسی نوت ۱۰+ را برای دوربین به آیفون ۱۱ پرو مکس ترجیح می‌دهم.

۸- میکروفون سیستم دوریبن آیفون ۱۱ پرو از آیفون XS بزرگتر است و می‌توان امید داشت که کیفیت تماس و ضبط صدا را بهبود دهد.

۹- دوربین واقعا عالی است. کیفیت عکس‌ها در تست اولیه بسیار بهتر از تصاویر ثبت شده با آیفون XS مکس هستند. رابط کاربری دوربین نیز برای جابجایی بین دوربین‌ها جالب است.

۱۰- آیفون‌های جدید لمس سه بعدی ندارند، ویژگی که اپل برای اولین بار در آیفون ۶s و آیفون ۶s پلاس معرفی نمود. اپل این ویژگی را با Haptic Touch جایگزین کرد. البته ویژگی‌هایی که با لمس سه بعدی در دسترس بودند حذف نشدند و فقط با لمس طولانی‌تر فعال می‌گردند.

۱۱- در جعبه آیفون ۱۱ پرو و برادر بزرگترش آداپتور ۱۸ واتی USB-C قرار داده شده است و سرانجام ما شاهد پایان حضور شارژر ۵ واتی در جعبه آیفون بودیم. البته این شارژر فقط در جعبه سری پرو است.

۱۲- فضای اشغال شده توسط سیستم عامل و برنامه‌هایش پیش فرضش بین ۱۱ تا ۱۴ گیگابایت است. با این حال می‌توانید برخی از برنامه‌ها را حذف نمایید و تا ۴ گیگابایت فضا را خالی نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.