تست سقوط: آیفون ۱۱ پرو مکس در مقابل گلکسی نوت ۱۰+

همانطور که می‌دانید سرانجام آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس به دست کاربران رسید. یکی از یوتیوبرها تست سقوط را بین آیفون ۱۱ پرو مکس و گلکسی نوت ۱۰+ انجام داده است که ویدیوی آن در بالای مطلب قرار گرفته است. در ابتدای ویدیو تبلیغاتی از یک برند قاب و بامپر پخش می‌شود و سپس تست‌های مختلف سقوط روی دو پرچمدار اپل و سامسونگ انجام می‌گیرد.

در اولین تست هر دو دستگاه به پشت از ارتفاع یک متری رها می‌شود و پس از برخورد به زمین شیشه پشتی آن‌ها می‌شکند. در تست دوم آیفون ۱۱ پرو مکس و گلکسی نوت ۱۰+ طوری رها می‌شوند که به لبه با زمین برخورد کنند و آیفون ۱۱ پرو مکس به لطف قاب فولادی ضد زنگی خود آسیب کمتری می‌بیند و بدنه آلومینومی گلکسی نوت ۱۰+ باعث شکست این دستگاه در مرحله دوم می‌شود.

در تست سوم هر دو دستگاه به گونه‌ای رها می‌شوند که صفحه نمایش آن‌ها مستقیما با زمین برخورد کند. گلکسی نوت ۱۰+ گوشه پایینی صفحه نمایشش کمی ترک برداشت و ترک آیفون ۱۱ پرو مکس در صفحه نمایش پخش گردید.

در راند بعدی که چندین بار تکرار می‌شود، هر دو دستگاه از ارتفاع بیشتری رها می‌شوند و عملکرد آن‌ها نیز تست می‌شود. پس از بار دوم، اسکنر اثر انگشت گلکسی که درون صثفحه نمایش کار گذاشته شده کار می‌کند و دوربین و تاچ هر دو دستگاه مشکلی ندارد. وقتی که هفتمین بار دو دستگاه رها شدند کمی از شیشه پشت آیفون از بدنه جدا می‌شود. اما تاچ، فیس آیدی، دکمه لاک و دوربین که بررسی شدند، بدون مشکل کار می‌‎کردند. بار نهم هم که عملکرد دستگاه چک می‌شود، دوربین عقب به مشکل خورده است اما سایر قسمت‌ها کار می‌کنند. وقتی که بار دهم دستگاه از ارتفاع زیاد رها می‌گردد عملکرد تاچ آن با اختلال مواجه می‌شود.

البته وقتی که کمی از تست می‌گذرد عملکرد تاچ نرمال می‌شود اما همچنان دوربین پشت مشکل دارد. اسپیکر، موتور لرزشی و فیس آیدی مشکلی ندارد. در نمره دهی نهایی گلکسی نوت ۱۰+ چهار نمره بیشتر از پرچمدار اپل می‌گیرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.