اطلاعات درز شده از آیفون ۱۱ ؛ خبری از USB-C و لمس سه بعدی نیست

اطلاعات متعددی در مورد سری آیفون ۱۱ در اینترنت منتشر شده است. هر سه مدل آیفون از تراشه A13 بهره می‌برند که با فناوری ساخت ۷ نانومتری پیشرفته TSMC تولید می‌شود. Cebu نام رمزی تراشه A13 در اپل است و شماره مدل آن T8030 می‌باشد.

بدون USB-C

این یک خبر نا امید کننده برای بسیار است، اپل همچنان قصد استفاده از پورت لایتینگ را دارد و ما در سری آیفون ۱۱ نیز شاهد این درگاه ارتباطی خواهیم بود و USB-C جایگزین آن نخواهد شد.

در داخل شرکت اپل جانشین آیفون XS به عنوان D42 (آیفون ۱۱)، جانشین آیفون XS مکس به عنوان D43 (آیفون ۱۲.۵) و نسل بعدی آیفون XR به عنوان N104 (آیفون ۱۲.۱) شناخته می‌شود.

نسل بعدی آیفون XS و آیفون XS مکس همچنان از نمایشگر اولد (۳x رتینا) بهره می‌برند. در حالی که جانشین آیفون XR دارای صفحه نمایش رتینا مایع ۲X است. رزولوشن هر سه آیفون همانند نسل قبلی خودشان می‌باشد.

موتور Taptic جدید

در نسل بعدی آیفون لمس سه بعدی حذف خواهد شد. اپل برای بهبود بازخورد لمسی از یک موتور Taptic جدید با نام رمزی leap haptics استفاده خواهد کرد. با پیشرفت موتور کوپرتینویی‌ها قصد دارند جای خالی لمس سه بعدی را به گونه‌ای پر کنند.

قاب هوشمند

آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ مکس، دارای دوربین سه گانه هستند که در یک قاب مستطیلی شکل جای داده می‌شوند. این طراحی تشریح شده شبیه بسیاری از طرح‌های مفهومی و درز شده است. دوربین اضافه شده یک لنز سوپرواید می‌باشد.

به غیر از گرفتن عکس، لنز سوپرواید برای ویژگی به نام قاب هوشمند یا Smart Frame نیز استفاده می‌گردد. با این ویژگی گوشی به صورت خودکار صحنه اطراف را در فیلم و عکس ثبت میکند و کاربر می‌تواند قاب را در کنار مولفه‌های دیگر پس از ثبت عکس و فیلم تنظیم کند. اطلاعات ثبت شده پس از مدتی حذف خواهند شد.

دوربین جلو سری آیفون ۱۱ نیز ارتقا داده می‌شود و قادر به ضبط ویدیو صحنه آهسته ۱۲۰ فریم در ثانیه می‌گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.