ویژگی‌های تایید شده iOS 15 بر اساس گزارشات

کمتر از یک ماه دیگر به رویداد WWDC 2021 باقی مانده، اکنون زمان ایده آلی برای بررسی همه ویژگی‌های بالقوه‌ای است که اپل می‌تواند به iOS 15 اضافه کند. iOS 14 نسخه مهمی بود که تعدادی از ویژگی‌های مورد انتظار، مانند حضور ویجت‌ها در صفحه اصلی به آن اضافه شد. انتظار ما از iOS 15 بیشتر است و احتمالا ویژگی‌های که مدت زیادی خواسته کاربران بود را در این نسخه شاهد باشیم. با توجه به گزارشات مختلف و اطلاعات درز شده، ما یک لیست از ویژگی‌های تایید شده iOS 15 تهیه کرده‌ایم.

قابلیت‌های تایید شده iOS 15 طبق اطلاعات درز شده

۱- بهبود مدیریت نوتیفیکیشن‌ها

اپل قصد دارد در سیستم عامل iOS 15 مدیریت نوتیفیکیشن‌ها را بهبود بخشد و با توجه به کاری که در حال انجام آن هستید، تنظیمات نوتیفیکشن را انجام دهید. این همان ویژگی Profile یا نمایه است که تلفن‌های قدیمی نوکیا از آن بهره می‌بردند. به طور مثال می‌توانید تعریف کنید که هنگام خواب تمامی نوتیفکیشن‌ها بی‌صدا شوند. در تنظیمات هر حالت هم، گزینه‌ای برای پاسخگویی خودکار مسیج وجود دارد.

۲- بهبود لاک اسکرین

در لاک اسکرین iOS 15 قادر به انتخاب دسته‌ها برای نوتفیکیشن هستید که به بهبود تجربه کاربری منجر می‌شود. احتمالا اپل در این بخش تغییرات دیگری را نیز اعمال خواهد کرد که البته جزئیات آن منتشر نشده است.

۳- ویژگی‌های جدید حریم خصوصی

اپل تمایل دارد با هر آپدیت بزرگ iOS، ویژگی‌های جدید را در راستای حفظ حریم خصوصی ارائه دهد. طبق گزارشات، در iOS 15 از اپلیکیشن‌هایی که بدون جلب توجه اطلاعات کاربر را جمع آوری می‌کنند، لیست تهیه می‌گردد. اقدامات مشابه اپل تا کنون تاثیرات مثبتی را داشته و باعث شده که کاربران درک بیشتری از حریم خصوصی خود داشته باشند و بهتر از آن محافظت نمایند.

۴- آپدیت iMessage

اپل روی قابلیت‌هایی کار می‌کند که iMessage را به رقیبی برای واتس اپ و مسنجر فیسبوک تبدیل نماید. با این حال جزئیاتی از این تغییرات هنوز در دسترس نیست. ممکن است این تغییرات به رویداد WWDC نرسند و اپل آن‌ها را به نسخه‌های بعدی iOS 15 موکول نماید.

۵- پشتیبانی از ویجت‌ها در صفحه اصلی

اپل در iOS 14 قابلیت اضافه کردن ویجت‌ها به صفحه اصلی آیفون را ارائه کرد با این حال ما این ویژگی را در iPadOS شاهد نبودیم. امسال اپل قصد دارد این ویژگی را با iPadOS 15 به آیپد هم اضافه کند. با این امکان شما می‌توانید ویجت‌ها را در هر جایی از صفحه نمایش قرار دهید و گروه‌های دلخواه از آن‌ها را بسازید.

قطعا تغییرات مهم دیگری در iOS 15 و iPadOS 15 رخ خواهند داد اما تا کنون اطلاعات زیادی از آن‌ها به بیرون درز نکرده است که بتوانیم در لیست قابلیت‌های تایید شده iOS 15 قرار دهیم.

iOS 15 برای آیفون ۶s و آیفون SE عرضه نخواهد شد

ما گزارشات متعددی داشته‌ایم که نسل اول آیفون SE و آیفون ۶s از iOS 15 پشتیبانی نمی‌کنند. آیفون ۶s با تراشه A9 در سال ۲۰۱۵ همراه با iOS 9 عرضه شد؛ بنابراین اپل در مدت نزدیک به ۶ سال، پنج آپدیت بزرگ را برای آن ارائه داد. از آن جایی که اولین نسل آیفون SE هم با تراشه A9 عرضه شده، انتظار می‌رود این دستگاه هم iOS 15 را دریافت نکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.