رفع مشکل نام شبکه وای-فای در جدیدترین نسخه آزمایشی iOS 14.7

به تازگی یک باگ عجیب و غریب از نام گذاری شبکه وای-فای مشخص شده که در این مطلب و این مطلب به آن پرداختیم. طبق بررسی انجام شده روی آخرین نسخه آزمایشی iOS 14.7، اپل این باگ را در این به روزرسانی برطرف کرده است.

این باگ که البته جزئی و عجیب به نظر می‌رسد، باعث غیر فعال شدن ماژول وای-فای دستگاه به طور کلی می‌گردد. این مشکل می‌تواند حتی در عملکردهای دیگر مانند ایردراپ و VPN هم اخلال ایجاد کند. قطعا شبکه‌های وای-فای با این کارکترهای خاص بسیار اندک هستند اما اگر از این باگ مطلع نباشید و نحوه رفع آن را ندانید، می‌تواند مشکلات جدی را برای شما به وجود بیاورد.

iOS 14.7 و iPadOS 14.7 در حال حاضر به صورت آزمایشی منتشر شده‌اند و در هفته‌های آتی شاهد نسخه نهایی آن‌ها برای عموم خواهیم بود. از آنجا که این مشکل می‌توانست باعث اخلال عملکرد جدی شود، اپل سریعا برای رفع آن اقدام کرده است.

این مشکل اغلب با ریست کردن تنظیمات شبکه و هارد ریست رفع می‌شود، البته برخی از افراد مجبور به حذف شبکه وای-فای از iCloud Keychain مک شدند و برخی دیگر از آیفون خود بکاپ گرفتند و نام آن شبکه را به صورت دستی حذف نمودند! پس اگر با یک شبکه وای-فای برخورد کردید که نام گذاری عجیبی داشت و به خصوص در آن از کارکتر % استفاده شده بود، به آن متصل نگردید تا حداقل نسخه بعدی iOS به صورت عمومی منتشر گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.