iOS 14.5 : استفاده از فیس آیدی با ماسک

همانطور که به اطلاع شما عزیزان رساندیم، اپل اولین نسخه آزمایشی iOS 14.5 را منتشر کرد. طبق انتظار، اپل در این نسخه جدید ویژگی‌های تازه‌ای را قرار داده که مهمترین آن‌ها را می‌توان استفاده از فیس آیدی با ماسک دانست.

با شیوع ویروس کرونا، ماسک عنصری جدایی ناپذیر از افراد شده است. برای کاربران آیفون که به فیس آیدی عادت کرده‌اند استفاده از ماسک اصلا خوشایند نیست. اپل نیز این روزها برای رفع این مسئله به تکاپو افتاده و ما به تازگی گزارش داشتیم که نسل بعدی آیفون از تاچ آیدی درون صفحه نمایش بهره می‌برد. یکی دیگر از اقدامات اپل کار کردن فیس آیدی با ماسک برای کاربران اپل واچ است.

در اولین نسخه آزمایشی iOS 14.5 مشخص شد که کاربران دارای اپل واچ می‌توانند با داشتن ماسک هم از فیس آیدی برای باز کردن قفل استفاده نمایند.

این پروسه مطابق انتظار سریع انجام می‌شود. زمانی که اپل واچ شما روی مچتان است، طبق معمول به آیفون نگاه کنید، سپس یک بازخورد لمسی از سوی اپل واچ تولید شده که به شما اطلاع می‌دهد روند باز کردن قفل آیفون با فیس آیدی با موفقیت انجام شد. البته کاربران باید برای استفاده از این قابلیت، به صورت دستی فعالش نمایند.

یک نکته مهم در این میان وجود دارد، تایید با حضور اپل واچ فقط برای باز کردن قفل دستگاه است و سایر اقدامات دیگر مانند تایید خرید از اپ استور، از این طریق انجام نخواهد شد.

این دومین اقدام عملی شده اپل برای رفع تضاد ماسک با فیس آیدی است. اپل در گذشته نیز با تغییراتی که در سیستم عامل خودش داد، باعث شد که اگر کاربر با ماسک قصد باز کردن دستگاه را داشت، دستگاه سریعا از فیس آیدی گذر کند و مستقیم صفحه ورود پسورد را به کاربر نمایش دهد.

این یک تغییر کوچک است و احتمالا باید منتظر حضور دوباره تاچ آیدی در آیفون‌های پرچمدار باشیم چون تمامی کاربران از اپل واچ استفاده نمی‌کنند و همچنین این روش برای سایر موارد تاییدی توسط احراز هویت بیومتریک، قابل استفاده نیست.

از طريق Engadget
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.