اولین نسخه آزمایشی iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4 و tvOS 14.5

زمان زیادی از عرضه نسخه نهایی iOS 14.4 و iPadOS 14.4 نگذشته است و اپل مانند همیشه به سراغ نسخه بعدی سیستم عامل‌های خود رفته است. اپل امشب اولین نسخه آزمایشی iOS 14.5 و iPadOS 14.5 را برای توسعه دهندگان ثبت شده خود منتشر کرده است.

همانطور که همیشه گفته‌ایم، نصب نسخه‌های آزمایشی به کاربران عادی توصیه نمی‌شود. این نسخه‌ها برای تست و رفع باگ‌های احتمالی منتشر می‌شوند و عمدتا برای توسعه دهندگان است. البته اپل به زودی نسخه آزمایشی عمومی را نیز عرضه خواهد کرد که کاربران علاقمند نیمه حرفه‌ای با در انجام موارد پیشگیرانه مانند بکاپ گیری، می‌توانند ان را نصب کنند.

توسعه دهندگان ثبت شده اپل با نصب پروفایل مربوطه می‌توانند نسخه آزمایشی را دریافت کنند. همچنین فامیل فریمور آن از مرکز توسعه دهندگان اپل در دسترس است.

یکی از تغییرات iOS 14.5 و iPadOS در حوزه حریم خصوصی است و از این پس اگر اپلیکیشن‌ها بخواهند به شناسه تبلیغاتی تصادفی کاربر دسترسی داشته باشند، این مسئله از طریق یک پیغام پاپ آپ به اطلاع کاربر می‌رسد. اپل قبلا این درخواست‌ها را گفته و از توسعه دهندگان خواسته است که تغییرات مورد نیاز را در اپلیکیشن‌هایشان بدهند. با این حال با انتشار اولین نسخه آزمایشی iOS 14.5 و iPadOS 14.5، اپل این کار را اجباری می‌کند.

اپل به خاطر تغییرات برای حفظ حریم خصوصی کاربر مورد انتقاد شدید فیسبوک و سایر تبلیغ کنندگان قرار گرفته است. اما پس از تاخیر اولیه، این شرکت قرار است تغییرات را با نسخه iOS 14.5 ارائه دهد.

کمپانی اپل در کنار iOS 14.5 و iPadOS 14.5 ، اولین نسخه آزمایشی watchOS 7.4 و tvOS 14.5 را نیز برای توسعه دهندگان منتشر کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.