اسکرین شات‌ها درز شده از iOS 13 ؛ حالت تیره و برنامه جدید یادآور

کمتر از یک هفته دیگر به معرفی iOS 13 توسط اپل باقی مانده است، و ما یک اسکرین شات درز شده از این سیستم عامل داریم. این تصویر که توسط ۹to5Mac انتشار یافته حالت تیره و برنامه جدید یادآور را نشان می‌دهد.

طبق این تصویر صفحه اصلی آیفون در iOS 13 تغییری نخواهد کرد. با این حال اگر حالت تیره، حالت تاریک یا Dark Mode را فعال کنید، پس زمینه داک نیز تیره می‌شود. اپل احتمالا پس زمینه‌های جدیدی را در iOS 13 قرار می‌دهد که بهتر با حالت تیره تطابق داشته باشند.

با فعال کردن حالت تیره، تم برنامه‌های پیش فرض همانند موزیک نیز تغییر می‌کند که به نظر جذاب می‌رسد. پس زمینه و حالت تیره برای آیفون‌های دارای صفحه نمایش اولد بسیار مناسب است چون این نوع صفحه نمایش‌ها نیازی به روشن کردن پیکسل‌های خود برای نمایش حالت تیره ندارند و این باعث افزایش عمر باتری می‌گردد.

در این اسکرین شات همچنین شاهد یک رابط کاربری جدید برای قسمت ویرایش اسکرین شات‌ها بعد از گرفتن آن‌ها هستیم. پس زمینه محوتر شده تا تمرکز بر روی عکس باشد و همچنین آیکون ابزارها تغییر کرده است که درک آن‌ها آسان‌تر باشد.

ما همچنین اسکرین شاتی از برنامه جدید یادآور آیپد پرو داریم که دارای دو قسمت است و شما را قادر می‌سازد به سرعت به تمامی وظایف، برنامه ریزی شده‌ها، علامت دارها و … دسترسی داشته باشد. مشابه این برنامه را ما در macOS 10.15 نیز خواهیم دید چون یادآور یا Reminders یک برنامه مارزیپان است.

در نهایت آیکونی نیز منتشر شده که برای برنامه ‘Find My’ است. این برنامه جدید جایگزین دو برنامه Find My Friends و Find My iPhone می‌گردد. رابط کاربری این برنامه جدید است و شما ساده‌تر از گذشته می‌توانید دوستان و دستگاه‌های متصل به اکانت آیکلادتان را ردیابی کنید.

iOS 13 یک به روزرسانی بزرگ است که تا چند روز دیگر از سمت اپل به صورت رسمی معرفی می‌گردد و در شهریور ماه سال جاری نسخه نهایی آن در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.