سافاری iOS 12 – iOS 12.1 امید برای جیلبریک را افزایش داد

متاسفانه دوست داران جیلبریک این روزها روند خوشایندی را تجربه نمی‌کنند اما اخیرا اخباری منتشر شده که حداقل از نظر تئوری اثبات می‌کنند جیلبر‌یک هنوز هم امکان پذیر است. یک اکسپلویت سافاری توسط لینوس هنس، یک محقق امنیتی، در iOS و macOS یافت شده است. این اکسپلویت در iOS ۱۲.۱.۱ رفع شده است و تنها در دستگاه‌هایی با iOS 12.1 و پایین‌تر یافت می‌شود.

این اکسپلویت به طور بالقوه می‌تواند برای جیلبریک iOS 12 مورد استفاده قرار بگیرد، البته این فقط یک فرض بر روی کاغذ است. برای استفاده از این اکسپلویت یک یا چند نفر باید کارهای بسیاری انجام دهند تا به عرضه جیلبریک عمومی منجر شود. از آن جایی که این اکسپلویت بر روی سافاری یافت شده است، می‌توان از آن برای یک جلبریک مبتنی بر سافاری استفاده کرد.

کمی پیش‌تر نیز یک اکسپلویت دیگر در هسته فریمورک iOS/macOS یافت شده بود که آن نیز می‌تواند برای جلبریک  استفاده نمود. اما باز هم مسئله اینجاست که فرد یا افرادی یافت می‌شوند که بر روی این اکسپلویت‌ها کار کنند تا به یک ابزار جیلبریک عمومی تبدیل شوند؟ امیدواریم!

اگر در صورتی که جیلبریک عرضه شود از آن استفاده می‌کنید، پس به iOS 12.1.1 آپدیت نکنید، و یا اگر آپدیت کردید با این آموزش دانگرید کنید.

منبع توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.