با یک تغییر کوچک، سرعت آیفون خود را افزایش دهید!

اگر خبرهای دنیای تکنولوژی را دنبال کرده باشید، اپل حاشیه‌های زیادی را در رابطه با محدود کردن عملکرد دستگاه و باتری‌های قدیمی داشت. مشکل حاکی از آن بود که آیفون‌های نسبتا قدیمی به خاطر ضعف باتری که داشتند، ناگهانی خاموش می‌شدند. اپل برای جلوگیری از این مشکل، عملکرد سخت افزار آیفون‌های قدیمی را با آپدیت‌های نرم افزاری محدود کرد و از سوی دیگر با شکایت بسیاری از کاربران برای کند کردن آیفون مواجه شد. همین مسائل باعث شده که حالا راه حلی برای افزایش سرعت آیفون های قدیمی یافت شود.

کاربران چینی بسیاری گزارش کرده‌اند که با تغییر منطقه آیفون از طریق تنظیمات به سرعت بالاتری دست یافته‌اند و این موضوع در رابط کاربری و عملکرد کلی اپلیکیشن‌ها مشهود است.

همچنین بخوانید:

چگونه سرعت آیفون را افزایش دهیم؟ Vive la révolution!

در برخی از کشورها به خصوص فرانسه، کند کردن عمدی آیفون از سمت اپل، حواشی فراوانی را به همراه داشت و اپل در این کشور جریمه بزرگی به همین خاطر شد. اما در چین حواشی کمتر بود و اپل فقط مجبور به کاهش قیمت تعویض باتری آیفون گردید.

ظاهرا تغییر منقطه دستگاه به فرانسه، منجر به غیرفعال شدن سیستم مدیریت عملکرد اپل می‌شود که برای آیفون‌های قدیمی در نظر گرفته شده است. این تغییر فقط یک توهم ذهنی نیست و بر اساس بنچمارک‌ها نیز با تغییر Region، عملکرد آیفون بهبود می‌یابد که یک نمونه را در ادامه مشاهده می‌کنید.

افزایش سرعت آیفون

لازم به ذکر است این کار در عملکرد آیفون‌های جدید مانند آیفون ۱۲ که باتری آن‌ها هنوز در وضعیت خوبی می‌باشد، تغییری ایجاد نخواهد کرد.

در واقع باتری‌ها بر اساس چرخه شارژ رتبه بندی می‌شوند. اپل نیز به این موضوع اذعان داشت که آیفون‌های که باتری آن‌ها قدیمی یا ضعیف است، عملکردشان به صورت نرم افزاری محدود می‌شود تا به اجزای داخلیشان آسیب نرسد.

اگر عملکرد سخت افزار محدود نشود، جریان خروجی از باتری تمام نیاز دستگاه را پوشش نمی‌دهد و منجر به هنگ کردن و در نهایت خاموش شدن آیفون می‌گردد.

تغییر اپل برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی آیفون‌های قدیمی جواب داد و آمار این خاموشی‌ها ۸۰ درصد کاهش یافت اما عملکرد دستگاه نیز کند شد.

شما نیز می‌توانید با تغییر منطقه گوشی از مسیر Settings=>General=>Language & Region گزینه Region را به France تغییر دهید تا سرعت آیفون ۶، ۶s یا ۷ شما افزایش یابد اما به احتمال خاموشی‌های ناگهانی و خرابی قطعات داخلی دستگاه فکر کنید و اگر نظر ما ما را می‌خواهید: منطقه را به فرانسه تغییر ندهید!

از طريق GizChina
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.