گوگل پیکسل ۵a در یک تست توانست دوربین آیفون ۱۳ پرو را شکست دهد!

یکی از یوتیوبرهای محبوب به نام MKBHD، تست سالانه دوربین گوشی‌های هوشمند را انجام داده که نتایج عجیبی را به همراه داشته است. در این تست آیفون در یک رویداد تاریخی توانست Motorola Edge را شکست دهد! این اولین بار است که آیفون توانسته از دور اول رقابت‌ها گذر نماید! با این حال این پیروزی پایدار نبود و پیکسل ۵a گوگل توانست آیفون ۱۳ پرو را از دور رقابت خارج کند. سال گذشته نیز آیفون ۱۲ پرو مکس به وان پلاس ۸T رقابت را واگذار کرد.

در این تست ۱۶ گوشی هوشمند حضور دارند که از صحنه‌های مختلف عکاسی می‌کنند. این تصاویر با حروف مختلف علامت گذاری می‌شوند و از کاربران در شبکه‌های اجتماعی خواسته می‌شود به عکس برتر رای دهند. هنگام رای گیری مشخص نیست که کدام عکس متعلق به کدام گوشی هوشمند است تا کاربران تصمیم جهت دار نداشته باشند.

همچنین بخوانید:

پیروزی دور اول آیفون ۱۳ پرو تعجب آورد نبود چون تصاویر آیفون جزئیات بیشتر، محدوده دینامیکی بهتر و … را به همراه داشت. با این حال گوشی رده بالای اپل در برابر گوشی مقرون به صرفه گوگل یعنی پیکسل ۵a شکست خورد. گوگل پیکسل ۵a قیمتی معادل ۴۹۹ دلار دارد. نکته جالب اینجاست که ۵a در دور اول پیکسل ۶ پرو گوگل با قیمت ۸۹۹ دلار را شکست داده بود!!! با این حال در نهایت پیکسل ۵a به عنوان برترین گوشی در این تست انتخاب شد.

باید در نظر گرفت که این تست بدون نقص نیست و خطای انسانی در آن بسیار محتمل است. در دنیای امروز تکرار و سازگاری یکی از مهمترین بخش‌های تست و بنچمارک‌ها است. اگر این یوتیوبر از یک بازوی رباتیک استفاده می‌نمود و پایه دوربین را برای هر گوشی هوشمند تغییر می‌داد، می‌توانست تا حد زیادی این ناهماهنگی را از بین ببرد. در این تست اعلب کاربران تصاویری را انتخاب می‌کردند که روشن‌تر و کنتراست بهتری داشته باشد. اگرچه آیفون ۱۳ پرو در این تست موفق نشد اما یکی از بهترین دوربین‌ها را در کلاس خود دارد.

از طريق Youtube
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.