عرضه اولین نسخه آزمایشی عمومی macOS Catalina

اپل به تازگی اولین نسخه آزمایشی عمومی macOS Catalina که در WWDC 2019 معرفی شد را منتشر کرده است. macOS Catalina نسل بعدی سیستم عامل دسکتاپ اپل است که کاربران نیز حالا می‌توانند نسخه آزمایشی آن را نصب کنند.

اپل برنامه داشت اولین نسخه آزمایشی macOS 10.15 Catalina را در جولای منتشر کند که در حدود یک هفته دیگر آغاز می‌شود و کوپرتیونیی‌ها کمی زودتر از برنامه اعلامی خود، این کار را انجام داده‌اند.

اگر عضو برنامه آزمایش نرم افزار اپل هستید می‌توانید این نسخه را دریافت کنید یا به صورت رایگان از این لینک عضو شوید.

سیستم عامل macOS کاتالانیا آپدیت بزرگ بعدی اپل برای کامپیوترهای مک مسحوب می‌شود. این به روزرسانی ویژگی‌های جدید متعددی دارد. از تغییرات این سیستم عامل می‌توان به تقسیم آیتونز به چند برنامه اپل پادکست، اپل موزیک و اپل تی‌وی اشاره کرد. ما در گذشته به بررسی این سیستم عامل پرداخته‌‌ایم که اگر علاقمند هستید از این لینک می‌توانید آن را مطالعه کنید.

همانطور که احتمالا می‌دانید، نسخه‌های آزمایشی به خصوص اولین نسخه‌های آزمایشی نسل جدید سیستم عامل، دارای باگ‌های متعددی هستند. بنابراین نصب این نسخه‌ها به کاربران عادی توصیه نمی‌شود و در صورتی که علاقه به این کار دارید باید توقع باگ‌ها و ناسازگاری با اپلیکیشن‌های مختلف را داشته باشید.

از تغییرات دیگر macOS 10.15 Catalina می‌توان به سایدکار اشاره کرد که با این ویژگی می‌توان از آپید به عنوان صفحه نمایش دوم مک استفاده کرد. این سیستم عامل همچنین اپلیکیشن جدید Find My را دارد که به یافتن مک شما در صورت گم شدن و به سرقت رفتن کمک می‌کند.

macOS Catalina با برنامه‌های جدید، استفاده از آیپد به عنوان صفحه نمایش دوم و … معرفی شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.