هر آنچه که باید در مورد اپل آیدی بدانید: ساخت، پیدا کردن و …

تمام خرید‌های اپلیکیشن، آیکلاد و بسیاری از موارد دیگر مربوط به محصولات اپل، با اپل آیدی شما در ارتباط هستند. اگر کاربر جدید آیفون، آیپد و مک هستید، احتمالا سوالات زیادی در مورد اپل آیدی دارید که ما در این مطلب سعی می‌کنیم به بسیاری از آن‌ها پاسخ دهیم و دیگر اینکه اپل آیدی چیست، برای شما سوال نخواهد بود.

اگر قصد ساخت اپل آیدی را دارید به لینک زیر مراجعه کنید که به صورت ساده، گام به گام و بدون نیاز به شماره، نحوه ایجاد اپل آیدی شرح داده شده است.

در ادامه به سایر موارد مانند اینکه اپل آیدی چیست، پیدا کردن اپل آیدی در دستگاه فعلی و بررسی ایمیل، برای اینکه ببینید قبلا برای اپل آیدی استفاده شده یا خیر، می‌پردازیم.

اپل آیدی چیست؟

اپل آیدی یکی از موارد تقریبا ضروری برای استفاده از آیفون، آیپد و مک است. مطمئنا بدون اپل آیدی و با استفاده از استورهای ایرانی نیز می‌توانید از گوشی جدید خود استفاده کنید اما برای بسیاری از موارد نیاز به اپل آیدی خواهید داشت. از جمله دانلود برنامه و بازی‌های رایگان از اپ استور، خرید برنامه و بازی از اپ استور، بکاپ گیری از مخاطبین، هنگام سازی تقویم و … نیاز به اپل آیدی دارد.

شما می‌توانید تمام دستگاه‌های اپلی خود را به یک Apple ID متصل کنید تا از اکو سیستم فوق‌العاده اپل بهره‌مند گردید. در صورت تهیه فضای اضافه برای آیکلاد، همگام سازی و پشتیبان گیری بی‌نظیری صورت می‌گیرد.

نکته‌ها:

  • اپل آیدی معمولا ایمیلی است که موقع ثبت نام آن را وارد کرده‌اید. با این حال در برخی از کشورها مانند هند و چین، امکان استفاده از شماره به عنوان اپل آیدی وجود دارد.
  • شما می‌توانید در برخی از دستگاه‌های غیر اپلی نیز از اپل آیدی استفاده کنید، چون سرویس‌هایی مانند اپل موزیک و اپل تی‌وی+ در سایر سیستم عامل‌ها نیز در دسترس می‌باشد

چرا باید اپل آیدی خود را بدانیم؟

حالا که با مفهوم کلی Apple ID آشنا شدید به سراغ بخش بعدی می‌رویم. احتمالا بسیاری از شما یک اپل آیدی دارید که به خوبی کار می‌کند اما دقیقا نمی‌دانید چیست! اما مهم است که اپل آیدی خود را بدانید چون در بسیاری از مواقع می‌تواند مهم باشد:

  • اگر دستگاه خود را گم کرده باشید و Find My آن فعال باشد، باید اپل آیدی و رمز عبور (شاید هم سوالات امنیتی و تاریخ تولد) را برای ردیابی از طریق سرویس اپل داشته باشید
  • زمانی که بخواهید به یادداشت‌ها، مخاطبین، یادآورهای موجود در آیکلاد از مرورگر دسترسی داشته باشید
  • هنگامی که قصد راه اندازی یک دستگاه جدید را دارید یا می‌خواهید سرویس‌هایی مانند اپل موزیک را در اندروید و وب داشته باشید

آیا Apple ID با اکانت iCloud یکی است؟

آیکلاد سرویسی است که می‌توانید با اپل آیدی خود وارد آن شوید. این چیزی شبیه به اکوسیستم گوگل می‌باشد. شما می‌توانید از اکانت گوگل خود در سرویس‌های مانند یوتیوب، جیمیل، درایو و … استفاده کنید.

حالا که درک خوبی از اپل آیدی داریم، بیاید به روش‌های یافتن آن بپردازیم.

همچنین بخوانید:

چگونه اکانت اپل خود را در آیفون و آیپد پیدا کنیم؟

تنظیمات _Settings_ را باز کرده و روی پنل بالای صفحه بزنید.

درست در زیر نام و عکس پروفایل، یک ایمیل مشاهده می‌کنید که همان اکانت اپل یا اپل آیدی شما است.

اپل آیدی آیفون

یافتن اپل آیدی در مک

برای پیدا کردن اپل آیدی فعلی مک خود مسیر زیر را دنبال کنید:

روی لوگوی اپل از بالا سمت چپ بزنید و گزینه System Preferences را انتخاب نمایید.

Apple ID را انتخاب نمایید.

زیر پروفایل و نام یک آدرس ایمیل مشاهده می‌کنید که اپل آیدی شما است.

Apple ID در مک

نکته: می‌توانید با سافاری در آیفون، آیپد و مک خود به iCloud.com بروید. گزینه‌ای برای ورود به سیستم با استفاده از رمز عبور دستگاه، تاچ آیدی یا فیس آیدی نمایش داده می‌شود. در اینجا نیز اپل آیدی ست شده روی دستگاه خود را مشاهده می‌کنید.

آیا با ایمیل شما اپل آیدی ساخته شده است؟

ممکن است در گذشته اپل آیدی ساخته باشید اما در حال حاضر آن را فراموش کرده‌اید. با انجام مراحل زیر می‌توانید بینید که آیا اپل آیدی قبلا با ایمیل شما ساخته شده است یا خیر:

۱- با استفاده از مرورگر خود به این لینک بروید.

۲- نام و نام خانوادگی خود و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید و روی Continue بزنید.

۳- اگر قبلا با این اطلاعات اپل آیدی ساخته شده باشد پیغام Apple ID Found. Your Apple ID is emailshoma@masalan.com نمایش داده می‌شود.

اگر رمز عبور خود را نیز به خاطر ندارید می‌توانید از طریق این لینک آن را بازیابی کنید.

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.