تاخیر در عرضه آیفون ۱۴ به خاطر توقف استخدام

به تازگی گزارش شده که فاکسکان، بزرگترین مونتاژ کننده آیفون، از سوی اپل دستور دریافت کرده تا استخدام نیروی کافی برای سری آیفون ۱۴ را زودتر از موعد مقرر آغاز کند تا احتمال تاخیر در عرضه آیفون‌های ۲۰۲۲ کاهش یابد. اما استخدام در حال حاضر متوقف شده است.

فاکسکان بعد از اعلام قرنطینه هفت روزه توسط دولت چین به خاطر شیوع جدید ویروس کرونا، استخدام در یک مرکز بزرگ ژنگژو را متوقف کرده است.

فاکسان پاداش‌ها را برای جذب کارگران افزایش داد که تولید آیفون ۱۴، اختلالی در تولید سری آیفون ۱۳ ایجاد نکند. حالا این کمپانی استخدام نیرو را برای خط مونتاژ تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است. به لطف سیستم تاسیسات ژنگژو که کارگران را به کارخانه‌ها و خوابگاه‌ها محدود می‌کند، تولید مدل‌های فعلی تحت تاثیر قرار نگرفته‌اند.

تاسیسات ژنگژو فاکسان ۸۰ درصد از آیفون‌های جهان را تولید می‌کند و اگر قرنطینه تمدید شود، برنامه تولید آیفون ۱۴ احتمالا تحت تایر قرار می‌گیرد. اپل قبلا هشدار داده بود که تعطیلی ناشی از کووید ۱۹ در چین می‌تواند زنجیره تامین آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

شیوع ویروس کرونا اپل را مجبور کرد که عرضه سری آیفون ۱۲ را بیش از یک ماه به تعویق بیاندازد. اما اپل سری آیفون ۱۳ را طبق برنامه معمول خود عرضه کرد. بعید است که امسال نیز شاهد تاخیر در عرضه آیفون ۱۴ باشیم. اما اگر دو سال گذشته چیزی به ما آموخته باشد، این است که هرگز آینده مشخص نیست.

آیفون‌های بعدی اپل احتمالا همان طراحی کلی سری آیفون ۱۳ را دارند اما در مدل‌های پرو به جای ناچ، از دو حفره دایره و بیضی شکل استفاده شده است. دوربین اصلی نیز دارای وضوح بالاتری خواهد بود و یک تراشه جدید در آن استفاده می‌گردد.

از طريق South China Morning Post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.