watchOS 9 حالت کم مصرف آیفون را به همراه دارد

watchOS 9 که در آینده نزدیک و در رویداد WWC 2022 معرفی می‌شود، احتمالا با ویژگی مشابه Low Power آیفون همراه است که باعث مصرف انرژی کمتر اپل واچ می‌شود. البته نباید این ویژگی را با ذخیره نیرو فعلی اپل واچ اشتباه بگیرید.

اپل واچ با حالت کم مصرف در watchOS 9

برخی از دستگاه‌های اپل از حالت کم مصرف پشتیبانی می‌کنند که با توقف یا محدود کردن برخی از ویژگی‌ها، منجر به افزایش عمر باتری می‌گردد. اما در اقدامی عجیب اپل هنوز این ویژگی را به اپل واچ اضافه نکرده، با وجود اینکه این ساعت باتری کوچکی دارد و حتی ۲۴ ساعت نیز دوام نمی‌آورد. این کمپانی می‌تواند با اضافه کردن حالت کم مصرف به watchOS 9 ، این نقص را برطرف کند.

طبق ادعای مارک گورمن از بلومبرگ، watchOS 9 با حالت کم مصرف همراه است که می‌تواند منجر به افزایش عمر باتری در ازای کم شدن عملکرد گردد.

گورمن مشخص نکرده که این ویژگی جدید علاوه بر قابلیت ذخیره نیرو است و یا جایگزین آن می‌شود. حالت ذخیره نیرو از اولین مدل اپل واچ در watchOS حضور داشته است. با حالت ذخیره نیرو ساعت شما تنها زمان را نشان می‌دهد و تمامی قابلیت‌های دیگر آن از دسترس خارج می‌شوند. زمانی که شارژ باتری اپل واچ شما کم باشد، این ساعت هوشمند از شما می‌خواهد که حالت ذخیره انرژی را فعال کنید.

البته حالت ذخیره انرژی به صورت دستی نیز امکان فعال شدن را دارد. برای این کار کافی است که صفحه ساعت را از پایین با بالا بکشید و Power Reserve و سپس Proceed را انتخاب نمایید. حالت ذخیره نیرو یا همان Power Reserve در آیفون ۱۲ و جدیدتر نیز وجود دارد. با ذخیره نیرو در آیفون مکان یابی گوشی در صورتی که شارژ آن ۰ درصد باشد، در کنار برخی قابلیت‌های دیگر فعال است. اگر قصد آشنایی با این ویژگی را دارید به این لینک مراجعه نمایید.

شایعه شده که watchOS 9 با قابلیت‌های مفید دیگری نیز همراه است، از جمله پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه ردیابی سلامتی. با این حال قابلیت نظارت بر فشار خون و قند خون با توجه به مشکلاتی که در روند توسعه به وجود آماده، حداقل تا سال ۲۰۲۴ به ساعت اپل اضافه نخواهند شد.

watchOS 9 چه زمانی عرضه می‌شود؟

اپل در ۱۶ خرداد watchOS 9 را معرفی می‌کند و بعد از آن نسخه آزمایشی سیستم عامل اپل واچ در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌گیرد. چند هفته بعد نسخه آزمایشی عمومی منتشر می‌شود که البته ما نصب آن را به کاربران توصیه نمی‌کنیم. نسخه‌های آزمایشی برای یافتن باگ‌ها و مشکلات احتمالی هستند. نسخه نهایی watcOS 9 در کنار نسل جدید سایر سیستم عامل‌ها اواخر تابستان منتشر می‌شود.

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.