طرح مفهومی اسکرین تایم مک

طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده است، اپل قصد دارد ویژگی اسکرین تایم را به مک اضافه کند. این قابلیت سال گذشته به عنوان بخشی از iOS 12 معرفی شد و کاربران را قادر می‌سازد بر روی زمان استفاده از برنامه‌ها نظارت داشته باشند و آن را مدیریت کنند. تا انتشار نسخه بعدی macOS چندین ماه فاصله داریم ولی یک طراح _Jacob Grozian_ این قابلیت را در قالب یک طرح مفهومی روی مک نمایش داده است.

در این طرح مفهومی اسکرین تایم مک بسیار شبیه به نسخه iOS آن است. رابط کاربری به خصوص با حالت تیره مک جذاب به نظر می‌رسد.

تمامی قابلیت‌های محدودیت برنامه، ساعت خاموشی، اسکرین تایم خانوادگی و … به خوبی در این طرح مفهومی به تصویر کشیده شده‌اند. با ویژگی محدودیت برنامه‌ها شما می‌تواند یک زمان برای برنامه‌ای را تعیین کنید، پس از رسیدن به آن زمان، برنامه قفل خواهد شد.

طبق این طرح مفهومی گزینه تایم اسکرین در نوار منوی مک در دسترس است. چه از نظر ظاهری و چه از نظر دسترسی این طرح مفهومی بسیار خوب عمل کرده است و من امیدوارم چیزی شبیه به این را اپل در سیستم عامل بعدی macOS اجرا کند.

اگر اپل همگام سازی را برای اسکرین تایم نیز در نظر بگیرد جالب خواهد بود. به طور مثال زمانی که برای برنامه توییتر یک ساعت زمان را در آیفون تعریف می‌کنیم، اگر این زمان را در مک و برنامه توییتر سپری کردیم، محدودیت اعمال شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.