اپلیکیشن‌ها فقط به ۵ گیگابایت از رم آیپد پرو M1 دسترسی دارند

یکی از نقاط قوت آیپد پرو M1 رم این دستگاه بود که حداقل ۸ گیگابایت و در نسخه‌های ۱ ترابایت و ۲ دو ترابایت ۱۶ گیگابایت است. این یک تغییر بزرگ نسبت به رم آیپد پرو ۲۰۲۰ است که حداکثر ۶ گیگابایت بود. با این حال مشخص شده که iPadOS دسترسی اپلیکیشن‌ها را به ۵ گیگابایت رم محدود می‌کند.

رم بیشتر در آیپد پرو ۲۰۲۱ می‌تواند به اپلکییشن‌های سنگین اجازه دهد که عمکلرد بهتری داشته باشند، به خصوص برنامه‌های ویرایش فیلم و عکس که می‌توانند لایه‌های بیشتری را پشتیبانی نمایند. اما همانطور که بسیاری از توسعه دهندگان متوجه آن شدند، آیپد پرو M1 فقط اجازه استفاده از ۵ گیگابایت از حافظه رم را به اپلیکیشن‌ها می‌دهد. عددی که در آیپد پرو ۲۰۲۰ برابر ۴.۵ گیگابایت بود و با وجود رم قوی‌تر، تفاوت چندانی رخ نداده است.

هر اپلیکیشنی که بخواهد بیشتر از ۵ گیگابایت رم استفاده کند، فورا با کرش مواجه می‌شود. اغلب اپلیکیشن‌ها نیاز به چنین رمی ندارند اما یک برنامه ویرایش عکس و فیلم حرفه‌ای، به راحتی می‌تواند ۴-۵ گیگابایت رم را مصرف کند، به خصوص اگر در حال ویرایش فایل‌های بزرگ باشید.

اپل تا کنون واکنشی به این مسئله نداشته و هدف اصلی این کار مشخص نیست. رم بالاتر به بهبود مولتی تسکینگ کمک می‌کند چون سیستم عامل می‌تواند تعداد اپلیکیشن‌های بیشتری را در پس زمینه باز نگه دارد. اپل احتمالا این محدودیت را با iPadOS 15 حذف کند یا کاهش دهد. ما شایعات متعددی برای بهبود مولتی تسکینگ در iPadOS 15 داشته‌ایم و حتی گفته می‌شود اپلیکیشن‌های حرفه‌ای مک مانند Final Cut Pro و Logic Pro برای آیپد نیز منتشر می‌شوند.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.