منتظر اینترنت ماهواره‌ای اپل باشید!

طبق گزارش اخیر بلومبرگ، یک تیم مخفی در اپل روی ماهواره‌ها و سایر فناوری‌های بی‌سیم مشابه کار می‌کند که دیتا را مستقیما به دستگاه‌های خود ارائه کند!

هضم آن چیزی که گزارش ادعا کرده کمی سخت است اما می‌گوید که اپل به دنبال راهی است که پرتو داده‌، همانند اینترنت را، مستقیما به دستگاه‌های خود ارسال کند. این کمپانی تقریبا دوازه مهندس را در این پروژه مشغول به کار کرده و هدف، ارائه آن در ۵ سال آینده است. این مهندسان در زمینه‌های هوافضا، ماهواره، صنایع طراحی آنتن و … به استخدام اپل درآمده‌اند.

این پروژه هنوز در مراحل اولیه توسعه خود می‌باشد و ممکن است اپل همانند بسیاری از پروژه‌های دیگر، به دلیل اشکالاتی که در روند توسعه آن وجود دارد، پروژه رو لغو کند.

این کار اپل به مذاق اپراتورها خوش نخواهد آمد و وابستگی دستگاه به اپراتورها و شبکه‌های سنتی را کاهش می‌دهد. اپل همچنین می‌تواند از این ماهواره‌های برای مکان یابی دقیق‌تر، تهیه نقشه‌های پیشرفته و ویژگی‌های استفاده نماید.

اپل همچنین شروع به استخدام مهندسانی با تجربه در زمینه طراحی تجهیزات شبکه و ارتباطات و همچنین کارشناسان خبره در بحث سخت افزار و نرم افزار کرده است. این کمپانی همچنین تعدادی از مدیران حوزه هوافضا و انتقال داده بی‌سیم را به استخدام خود درآورده است.

در حال حاضر این پروژه توسط Michael Trela و John Fenwick رهبری می‌شود که کمپانی Skybox Imaging را هدایت می‌کردند و در سال ۲۰۱۴ آن کمپانی به گوگل فروختند. این دو تا سال ۲۰۱۷ در گوگل مشغول به کار بودند و در آنجا روی ماهواره و فضاپیماها کار می‌کردند.

طی یک سال و نیم گذشته، Trela و Fenwick روی امکان توسعه این فناوری و درک مشکلاتی که پیش روی آن‌ها بود، پرداختند و در ماه‌های اخیر کار روی این پروژه شدت یافته است. تلاش برای پیشبرد این پروژه در اوایل سال جاری میلادی با عقب نشینی مواجه شد، چون رهبر قبلی آن گرگ دافی از اپل جدا شد. دافی بنیان گذار استارتاپ دوربین Dropcam بود که سال ۲۰۱۴ توسط گوگل خریداری شد.

از نظر من قبول کردن اینکه اپل روی توسعه ماهواره و سایر فناوری‌های بی‌سیم برای پخش دیتا کار کند کمی سخت است. ممکن است این مهندسان برای بهبود مکان یابی دستگاه‌ها و یا بهبود اپل مپ استخدام شده باشند. اما با سرمایه و امکاناتی که اپل دارد می‌تواند روی هر چیزی دست بگذارد!

همچنین بخوانید: جاسوسی چینی‌ها از ماشین هوشمند اپل 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.