جاسوسی چینی‌ها از ماشین هوشمند اپل

جاسوسی در صنعت بسیار مرسوم است، به خصوص وقتی که به تکنولوژی و رقابتی که بین کمپانی‌ها است، می‌رسد. اما ما به ندرت در مورد جاسوسی‌ها می‌شنویم چون جاسوسان این حوزه کار خود را به خوبی بلد هستند. اما حالا یکی از این جاسوسان دستگیر شده که متهم به سرقت اسرار ماشین اپل است.

Jizhong Chen، مهندس اپل (البته در حال حاضر سابق)، توسط FBI دستگیر شده است. ظاهرا آقای چن، در یک منطقه امن از تاسیسات اپل با هزاران اسناد این کمپانی بر روی هارد دیسک شخصی دستگیر شده است. این مهندس در ابتدا گفته که این اطلاعات را برای کار خود در شرکت نیاز داشته است. با این حال پس از بررسی مشخص شده که او برا شرکت چینی Xiaopeng Automobile کار می‌کرده و ادعا شده این اطلاعات را برای کارفرمای جدید خود می‌خواسته است. البته Xiaopeng Automobile کاملا مذاکره با آقای چن را رد کرده است.

تمامی اطلاعاتی که آقای چن برداشته مربوط به ماشین خودران است که چند سالیست در مورد آن شایعات و اخبار منتشر می‌شود و اولین بار هم نیست که اطلاعات این پروژه مورد سرقت قرار می‌گیرند. در ماه جولای نیز یکی از مهندسان سابق اپل، Zhang Xiaolang، به جرم تلاش برای ارسال اطلاعات خودرو اپل برای یک استارتاپ چینی دستگیر شد.

مهمتر از دستگیری آقایان چن و ژانگ، این اخبار یعنی اپل سخت بر روی پروژه ماشین هوشمند خود کار می‌کند و از طرفی اتفاقات این چنینی اصلا با شرایط فعلی آمریکا و چین خوشایند نیست.

منبع Scmp
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.