اپل واچ سری ۶ : انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

اپل واچ سری ۶ نسل بعدی محبوب‌ترین ساعت هوشمند جهان است که به احتمال بسیار زیاد در کنار نسل بعدی آیفون در اواخر شهریور ماه سال آینده معرفی می‌شود. با اینکه ما فاصله نسبتا زیادی به معرفی آن داریم، اما شایعات و اخباری از آن منتشر شده که در این مطلب می‌خواهیم به آن‌ها بپردازیم.

ما در این مطلب تمامی اخبار، شایعات، احتمالات و انتظارات را بررسی می‌کنیم و درباره قیمت، زمان عرضه و ویژگی‌ها به یک جمع بندی می‌رسیم.

بزرگترین ویژگی جدید اپل واچ سری ۶؟ ردیابی خواب

ردیابی خواب اپل واچ سری 6

مهمترین شایعه‌ای که برای اپل واچ سری ۶ منتشر شده، پشتیبانی از ویژگی ردیابی خواب است که با آن گزارش صبحگاهی در مورد کیفیت خوابتان دریافت می‌کنید. این ویژگی در حال حاضر در ساعت‌های هوشمند Fitbit و Withing وجود دارد که البته با اپلیکیشن‌های شخص ثالث در اپل واچ هم می‌توانید داشته باشید ولی به صورت پیشفرض وجود ندارد.

برای اینکه اپل بتواند ویژگی ردیابی خواب را به طور پیشفرض در اپل واچ ۶ قرار دهد باید یک پرش بزرگ را در باتری انجام دهد، به طوری که این ساعت بتواند حداقل یک شبانه روز بدون نیاز به شارژ دوام بیاورد. شاید این کار را با بردن دستگاه به حالت کم مصرف هنگام خواب انجام دهد و شاید شما مجبور شوید صبح به صبح اپل واچ خودتان را شارژ نمایید. در حال حاضر اپل واچ سری ۵ عمر باتری در حدود ۱۸ ساعت دارد که شب به شب باید آن را به شارژ بزنید.

طبق گزارش بلومبرگ که سال گذشته میلادی منتشر شد، اپل از اواخر سال ۲۰۱۸ روی ردیابی خواب در ساعت کار می‌کند. گفته می‌شود این شرکت با متخصصان این حوزه در کوپورتینو روی ردیابی خواب کار می‌کند.

لازم به ذکر است که برنامه Health آیفون سالهاست که ویژگی ردیابی خواب دارد اما این داده‌ها از روی تنظیم ساعت آیفون به دست می‌آیند که دقیق نیستند و اطلاعات واقعی کمی را ارائه می‌دهد. اپل در سال ۲۰۱۷ شرکت فنلاندی Beddit را خرید، شرکتی که یک سنسور ردیابی خواب را توسعه داده بود و در حال حاضر هم سنسور آن در اپل استور با قیمت ۱۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

در اکتبر ۲۰۱۹ هم ما شاهد یک برنامه ساعت زنگ دار از سوی اپل بودیم که طبق بررسی یکی از کاربران مشخص شد ارتباطی با ردیابی خواب در اپل واچ دارد چون در توضیحات یکی از قسمت‌های برنامه به برنامه‌ای به نام Sleep به معنای خواب اشاره شده بود که البته تا کنون منتشر نشده است.

اطلاعات بهتر تمرین در باشگاه

تمرین با اپل واچ سری 6

در حالی که ساعت‌های هوشمند و به خصوص اپل واچ، برای دوندگان، دوچرخه سواران شناگران و چند ورزش دیگر عالی هستند، اما برای ورزشکارانی که در باشگاه از وزنه استفاده می‌کنند، استفاده زیادی ندارد.

اپل به طور جدی در تلاش است که این رویه را تغییر دهد و این کار را با Apple Watch Connected در باشگاه‌های محبوب ایالات متحده آمریکا دنبال می‌کند. با این برنامه در سالن‌های ورزشی بر اساس فعالیت کاربر در باشگاه و تمرین وی، رویه ارائه پاداش دنبال می‌شود.

باشگاه‌های خواهان Apple Watch Connected باید یک اپلیکیشن برای پیشرفت رویه تمرین اعضا، پشتیبانی از اپل واچ و یک برنامه پاداش هم ارائه دهند. باشگاه‌ها همچنین باید GymKit API اپل را داشته باشند. با این برنامه کاربران باید خودشان انتخاب‌هایی را انجام دهد و اپل به صورت خودکار داده‌های مربوطه را جمع آوری نمی‌کند.

در حال حاضر Orange Theory, Crunch Fitness, YMCA و Basecamp Fitness که باشگاه‌های صاحب نامی در ایالات متحده آمریکا هستند، به Apple Watch Connected پیوسته‌اند.

ما مطمئن نیستیم که این رویه منجر به اضافه شدن ویژگی خاص در همین زمینه به اپل واچ سری ۶ شود، اما تعجب هم نخواهیم کرد که اپل به دنبال بهبود پیگیری رویه ورزش در باشگاه‌ها در نسل بعدی ساعت هوشمندش باشد.

ویژگی‌های جدید سلامتی

در اوایل سال ۲۰۱۹ گزارشاتی مبنی بر استخدام پزشکان و مهندسان برای اضافه کردن ویژگی‌هایی هماننده اندازه گیری فشار و قند خون به اپل واچ منتشر شد. این گزارش ابتدا از سوی The Fast Company منتشر شد که در آن ذکر گردید اپل به دنبال راهی برای مدیریت دقیق وضعیت افراد دیابتی است. این ویژگی را در اپل واچ سری ۵ ندیدیم و شاید اپل آن را برای اپل واچ سری ۶ نگه داشته است.

اپل واچ سری ۶ طراحی جدیدی خواهد داشت؟

از سال ۲۰۱۵ که اولین مدل اپل واچ معرفی شد، تا کنون طراحی کلی آن تغییر نکرده است و اخبار و شایعه‌ای هم برای تغییر این رویه نداشتیم.

ما انتظار داریم که فرم مستطیلی دستگاه که بین کاربران محبوبیت زیادی دارد حفظ شود اما این امکان وجود دارد که برخی عناصر طراحی تغییر کنند. آیفون‌های ۲۰۲۰ طبق شایعات، طراحی جدیدی دریافت می‌کنند و گوشه‌های تیزتر و لبه‌های تختی خواهند داشت، احتمال دارد اپل این تغییر را در اپل واچ سری ۶ هم اجرا کند.

زمان عرضه اپل واچ سری ۶

اپل از سال ۲۰۱۶ ساعت جدید خود را در رویداد معرفی نسل جدید آیفون معرفی کرد که معمولا در دومین سه شنبه سپتامبر رخ داده است.

برای اپل واچ سری ۶ احتمالا تاریخ معرفی ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ یا ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ باشد. زمان عرضه هم معمولا جمعه بعد از معرفی می‌باشد. اپل واچ سری ۶ احتمالا ۲۸ شهریور یا ۴ مهر ماه ۱۳۹۹ به بازار عرضه خواهد شد.

قیمت

اپل واچ سری ۶ به احتمال زیاد یک به روزرسانی عادی است و خبری از تغییرات رادیکالی نیست و دلیلی بر افزایش قیمت دیده نمی‌شود. ما انتظار داریم که اپل واچ سری ۶ با همان قیمت اپل واچ سری ۵ روانه بازار شود.

همچنین بخوانید:

منبع PhoneArena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.