قرار دادن پسورد ۴ رقمی روی آیفون و آیپد

زمانی که یک آیفون جدید را تنظیم می‌کنید، از شما خواسته میشد یک رمز عبور ۶ رقمی و پس از آن فیس آیدی یا تاچ آیدی را تعریف نمایید. تا iOS 8، اپل از پسورد ۴ رقمی استفاده می‌کرد و در iOS 9 این محدودیت به ۶ افزایش یافت که از نظر ایمنی قوی‌تر است. اگر قبلا برای آیفون خود یک رمز ۶ رقمی قرار داده‌اید و می‌خواهید آن را به ۴ رقمی تغییر دهید، این آموزش را دنبال کنید.

رمز عبور شش رقمی از رمز عبور ۴ رقمی ایمن‌تر است چون یک میلیون ترکیب ممکن دیگر را اضافه می‌کند، با این حال برخی به پسورد ۴ رقمی عادت کرده‌اند و این تغییر برایشان خوشایند نیست. البته فیس آیدی و تاچ آیدی به اندازه کافی خوب هستند که نیاز به وارد کردن همیشگی رمز عبور نباشد، اما به هر حال وارد کردن آن اجتناب ناپذیر است.

چگونه رمز عبور آیفون خود را ۴ رقمی کنیم؟

۱- به تنظیمات _Settings_ بروید و قسمت Face ID & Passcode را باز کنید. برای دسترسی به این قسمت باید رمز عبور خود را وارد نمایید.

۲- به پایین صفحه بروید و روی Change Passcode بزنید.

پسورد چهار رقمی

۳- مجدد از شما رمز عبر فعلی خواسته می‌شود. سپس از شما خواسته رمز عبور جدیدتان را وارد نمایید که باز هم باید ۶ رقمی باشد و نباید چیزی را وارد نمایید.

۴- از همین صفحه Passcode options را انتخاب نمایید و روی گزینه ۴-digit numeric code بزنید. حالا می‌توانید پسورد ۴ رقمی دلخواه خودتان را وارد نمایید. اگر رمز عبور شما خیلی ساده باشد، گوشی به شما هشدار می‌دهد که این رمز به راحتی حدس زده می‌شود.

رمز عبور 4 رقمی

همچنین بخوانید:

منبع iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.