اپل واچ در آینده به دوربین زیر صفحه نمایش مجهز خواهد شد

اپل از سال ۲۰۱۵ و معرفی اولین نسل اپل واچ راه طولانی را پیموده است. ساعت‌های هوشمند روز به روز به ویژگی‌های جدیدی مجهز می‌شوند. ویژگی‌هایی مانند الکتروکاردیوگرام، ضربان قلب و تشخیص افتادن که بارها باعث نجات جان افراد شده است. حق اختراع جدیدی که به اپل اهدا شده، چگونگی قرار دادن دوربین و فلش به صورت مخفی در آن مطرح شده است.

حق اختراع برای دوربین اپل واچ

نکته جالب این حق اختراع آنجاست که دوربین و فلش فقط زمانی که در حال استفاده هستند قابل مشاهده می‌باشند. پتنت جدید اپل در مورد توسعه صفحه نمایشی چند لایه است. مانند حق اختراع‌های دیگر این پتنت هم طیف گسترده‌ای از امکانات را اضافه می‌کند و شاید به اپل واچ محدود نشود.

در این حق اختراع شرح داده شده که چگونه یک بلاک از سلول‌ها می‌توانند از یک پنجره شفاف با استفاده از مدار سنسور سفارشی ایجاد شوند. سناریو دیگری که شرح داده شده این است که می‌توان تصاویر را با استفاده از تنظیم نور ماژولار سلول‌ها نمایش داد. بعلاوه دوربین و کلیه تجهیزات آن می‌توانند توسط یک شاتر قابل تنظیم مخفی گردند.

اپل شرح می‌دهد که آن‌ها می‌توانند از یک صفحه نمایش دو قسمتی استفاده کنند. در یکی از لایه‌ها نمایشگری واکنش سریع وجود دارد که تصاویر سریع را نشان می‌دهد. در حالی که دیگری برای نمایش تصاویر کند مانند ساعت و متن استفاده خواهند شد. برای دسترسی به هر لایه می‌توان آن‌ها را خاموش و روشن کرد. به عبارت دیگر نمایشگر می‌تواند ظاهر کل دستگاه را تغییر دهد.

منبع USPTO
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.