بهار سال آینده منتظر آیفون ارزان قیمت جدید باشید

آیفون ۴.۷ اینچی اپل، آیفون SE، شاید قدیمی و منسوخ باشد اما به خاطر کوچک بودن و قیمت مناسب هنوم هم سهم خوبی را از کاربران اپل دارد. اپل چندین سال است که آیفون SE را به روز نکرده اما به گزارش Nikkei، این کمپانی بهار سال آینده یک آیفون ارزان قیمت را عرضه خواهد کرد.

این آیفون جدید جانشین مستقیم آیفون SE نخواهد بود و فقط جانشین معنوی آن با قیمت ۳۹۹ دلاری محسوب می‌گردد. عرضه آیفون ارزان‌تر به اپل کمک می‌کند که بازار از دست رفته خود به هواوی در چین و سایر نقاط جهان را پس بگیرد.

در این گزارش آمده که جانشین معنوی آیفون SE با اندازه ۴.۷ اینچی عرضه می‌شود، یعنی سایز صفحه نمایش آن مشابه آیفون ۸ است. آیفون SE اصلی با صفحه نمایش ۴ اینچی به دست کاربران رسید. قطعات داخلی این آیفون ارزان قیمت مشابه سری آیفون ۱۱ است اما از صفحه نمایش LCD ارزان‌تر بهره می‌برد.

مشخص نیست که اپل روی این دستگاه از تاچ آیدی استفاده کنید یا خیر اما با توجه به قیمت نسبتا پایین آن بعید است که شاهد فیس آیدی روی آن باشیم.

آیفون XR با برچسب قیمت ۵۹۹ دلاری برای بسیاری قیمت مناسبی است اما هنوز هم برای مصرف کنندگانی که به خصوص در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند، زیاد است. اپل برای جذب مشتری از چنین بازارهایی باید بودجه ۴۰۰ دلاری را در نظر بگیرد. برچسب قیمت ۴۰۰ دلار برای گوگل پیکسل ۳A در آمریکا با اقبال خوبی مواجه شد در حالی که سری گران‌تر پیکسل ۳ آنچنان موفق نبود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.