مذاکرات اپل و هیوندای درباره تولید ماشین اپل متوقف شد

طبق گزارش جدید بلومبرگ، مذاکرات مشارکت اپل با هیوندای-کیا بر سر ماشین اپل متوقف شده است. در این گزارش آمده است که اپل در حال مذاکره با سایر خودروسازان می‌باشد.

اولین بار در ژانویه تایید شد که هیوندای با اپل برای ماشین مذاکره می‌کنند. از آن زمان، جزئیات زیادی از مشارکت احتمالی دو شرکت به بیرون درز کرده است. این اطلاعات درز شده باعث ناراحتی اپل گردیده است، شرکتی که به عدم افشای اطلاعات محصول قبل از عرضه بسیار حساس است. در حال حاضر مشخص نیست که مذاکرات هیوندای با اپل چه می‌شود و آیا در آینده از سر گرفته می‌شود یا خیر. اگر مذاکرات از سر گرفته شود و معامله انجام گردد، اپل ۳.۶ میلیار دلار در کارخانه کیا در آمریکا سرمایه گذاری خواهد کرد. کزارش دیگری ادعا کرده بود که اپل در حال مذاکره با خودرو سازان ژاپنی برای تولید ماشین خود است.

مشکل اصلی اپل اینجاست که تعدادی کمی از خودرو سازان ظرفیت و منابع لازم برای تامین نیازهای اپل را دارند. بعید است که خودروسازان بزرگی مانند فورد و تویوتا با اپل همکاری کنند چون روی تولید خودروی الکتیکی خود تمرکز دارند. در هیوندای مدیران شرکت روی اینکه چه کسی ماشین اپل را تولید کنند اختلاف نظر دارند، بخشی هیوندای را مناسب این کار می‌دانند و بخشی دیگر کیا، که زیر شاخه هیوندای است را انتخاب مناسب می‌پندارند. در حال حاضر کیا شانس بیشتری برای تولید دارد که کارخانه آن در جورجیا آمریکا واقع است.

ماشین اپل هنوز در مراحل اولیه توسعه است و تیم داخلی اپل روی سیستم رانندگی خودکار و طراحی کار می‌کند. این به اپل وقتی بیشتری می‌دهد تا در مورد شریک تولید انتخاب کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.