حذف تمامی اپلیکیشن‌های مرتبط؛ از سیگار الکترونیکی یا همان ویپ دوری کنید

به دنبال گزارشات مبنی بر مرگ ۴۲ نفر در ایالات متحده آمریکا به خاطر بیماری ریوی ناشی از استفاده از سیگار الکترونیکی یا همان ویپ، اپل ۱۸۱ برنامه مرتبط با ویپ را از اپ استور حذف کرد.

اپل از ژوئن سال جاری اپلیکیشن‌های جدید مرتبط با ویپ را قبول نمی‌کرد. این کمپانی هرگز برنامه‌های فروش کارتیج ویپ را در اپ استور قرار نداد.

اپل در گفتگو با Axios گفته که: ما بسیار مراقب هستیم که اپ استور یک مکان قابل اعتماد برای مشتریان، به خصوص جوانان، برای دانلود اپلیکیشن‌ها باشد. ما دائما اپلیکیشن‌ها را ارزیابی و در مورد آخرین شواهد مشاوره می‌کنیم تا خطرات مربوط به سلامتی و رفاه کاربران را شناسایی نماییم.

سخنگوی اپل در ادامه گفت: اخیرا متخصصان مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری تا انجمن قلب آمریکا، انواع آسیب‌ها و تلفات ریه را به سیگارهای الکترونیکی و مصحولات تبخیری نسبت داده‌اند، تا آنجا که گسترش این دستگاه‌ها را یک بحران بهداشت عمومی و یک بیماری همه گیر برای جوانان نامیدند.

ما موافق هستیم و دستورالعمل‌‌های اپ استور را به روز کرده‌ایم تا نشان دهند ترغیب یا تهسیل در استفاده از این محصولات جایی در برنامه‌های اپ استور ندارند. از امروز دیگر این اپلیکیشن‌ها برای دانلود در دسترس نیستند.

کاربرانی که قبلا برنامه‌ها را دانلود کرده می‌تواند به استفاده از آن‌ها ادامه دهد. همچنین از بخش Purchased در اپ استور، این اپلیکیشن‌ها برای نصب در دستگاه جدید در دسترس است.

گزارش اخیر مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری آمریکا گفته است که، ۲۱۷۲ کیس دیگر مبتلا به بیماری‌های شدید ریوی از دستگاه‌های ویپ استفاده می‌کردند. همچنین به مردم توصیه کرده که از محصولات بخار کننده (ویپ) حاوی THC استفاده نکنند و تا زمانی که رابطه ویتامین E استات با سلامت ریه مشخص نشود، نباید این ویتامین به ویپ‌ها افزوده شود.

منبع Axios
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.