اپل یک کارمند کلیدی مودم ۵G اینتل را استخدام کرده است

پس از اینکه کوالکام و اپل توافق کردند که اختلافات را کنار بگذارند و یک قرداد ۴ ساله با ۲ سال قابلیت تمدید را امضا کردند، اینتل رسما اعلام کرد که از کسب و کار توسعه مودم‌های ۵G خارج خواهد شد. اما این تنها اتفاق رخ داده نبوده و اپل یکی از مهندسان مهم اینتل را در فوریه به استخدام خود درآورده است.

یک ایمیل توسط تلگراف منتشر شده که نشان می‌دهد اپل در فوریه Umashankar Thyagarajan را به استخدام خود درآورده است. به غیر از کار بر روی تراشه مودم ۵G اینتل، Umashankar Thyagarajan  نقش مهمی را در توسعه نسل‌های قبلی مودم اینتل داشته است. او ۷ سال در اینتل مشغول به کار بوده است و ۳.۵ سال اخیر را به عنوان مدیر ارشد پروژه مهندسی ۵G در این کمپانی حضور داشته است.

دیگر بر کسی پوشیده نیست که اپل بر روی طراحی مودم خودش کار می‌کند، هر چند که قطعا به این زودی‌ها معرفی و مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

قطعا جدا شدن Thyagarajan از اینتل یک ضربه بزرگ به کسب و کار مودم ۵G این شرکت زد. زمانی که اپل و کوالکام با یکدیگر کنار آمدند، ضربه نهایی زده شد و ا‌ینتل از این بازی خارج شد.

مهندسان اینتل نتوانستند طبق برنامه پیش بروند و این بدان معنا بود که اپل در سال ۲۰۲۰ نمی‌توانست یک آیفون ۵G را روانه بازار کند. حتی اگر اپل با ا‌ینتل ادامه می‌داد، قطعا کیفیت مودم‌های ا‌ینتل از کوالکام که یک رهبر بی قید و شرط در این زمینه است، پایینتر بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.