اپل یکی از متخصصان هوش مصنوعی گوگل را استخدام کرد

همه ما شاهده تغییرات در درصد سهم بازار هستیم، تعداد فروش و سایر داده از رقابت شرکت‌ها و ضرباتی که به هم می‌زنند خبر می‌دهند. در کالیفرنیا و دره سیلیکون جنگ دیگری بین غول‌های فناوری وجود دارد که کمتر پوشش داده می‌شود و آن را خانه می‌نامند؛ جنگ برای استعداد. تنها چند نفر در سطح بالای یک عرصه وجود دارد و اگر می‌خواهید بهترین باشید باید آن‌ها را به دست بیارید.

به نظر میرسد اپل در ماه گذشته این کار را انجام داده است و موفق شده یک متخصص بسیار مهم را به کوپرتینو بیاورد. نام وی ایان گودفلو است و در دوسال گذشته به عنوان دانشمند ارشد کارکنان گوگل در حوزه یادگیری ماشینی بوده است. با این حال، او از ماه مارس به عنوان مدیر یادگیری ماشینی در گروه ویژه پروژه‌های اپل مشغول به کار است.

فقط با مقایسه عنوان می‌توان دریافت که ایان چرا به سمت اپل آمده است. البته این استخدام قطعا از نظر مالی هم برای ایان بسیار بهتر بوده است. اگر کمی اغراق را در نظر بگیرم به گفته‌ی خود ایان او رهبر صنعتی یادگیری ماشینی است. ایان در ده‌ها مقاله در مورد آموزش ماشینی از جمله کتاب Deep Learning همکاری داشته است. او همچنین چندین الگوریتم یادگیری ماشین را اختراع کرده است که ما نمی‌توانیم آن را حتی اینجا توضیح بدهیم.

همانطور که می‌دانید هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در حال حاضر عمیقا در گوشی‌های هوشمند و ابزارهای دیگر یکپارچه شده‌اند. این باعث می‌شود که حدس بزنید ایان در اپل و گروه ویژه پروژ‌ه‌های اپل مشغول به چه کاری است. آیا در توسعه یک محصول کاملا جدید نقش دارد؟ آیا پروژه ویژه همان مفید سازی سیری است؟ آیا ما هوش مصنوعی را بیشتر از گذشته در دوربین‌های آیفون خواهیم دید؟ با کمپانی همانند اپل هر چیزی امکان پذیر است.

ماه‌ها و شاید سال‌ها زمان ببرد که ما حاصل کار ایان را در اپل ببینیم اما یک چیز قطعی است، حضور او برای اپل بسیار مفید خواهد بود و ضربه بزرگی به گوگل خورده است چون نابغه‌های هوش مصنوعی زیاد نیستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.