حق اختراع اپل برای قلم مو !

همانطور که می‌دانید استیو جابز همیشه از ایده قلم متنفر بود اما نهایت اپل این محصول را روانه بازار کرد که البته در زمان عرضه استیو جابز از دنیا رفته بود. هنوز هم مداد یک ابزار مهم برای نوشتن و طراحی است. با استفاده از نرم افزارهای مختلف، مداد اپل می‌تواند بسیاری از این کارها را تقلید کند.

اپل حق اختراع جدیدی را ثبت کرده است که در آن کاربرد مداد افزایش می‌یابد. در این حق اختراع گفته شده که صفحه نمایش به دلیل محدودیت‌های سخت افزاری نمی‌تواند ورودی‌های کاملی را دریافت کند و ایده‌ای را برای این مشکل ارائه کرده است. اپل یک استراتژی دوجانبه را پیش بینی کرده است، از طرفی بازخورد لمسی را در نظر گرفته است که نوشتن و طراحی واقعی را القا می‌کند و طرف دیگر برای تغییرات در مداد است. قسمت دوم کمی پیچیده است، در این طرح شرح داده شده که نوکی اضافه می‌شود که ممکن است شبیه به قلم مو باشد و دارای سنسورهایی برای تاثیر درست بر روی صفحه نمایش است.

به طور کلی این یکی از حق اختراع‌های قابل قبول است که ما تا کنون دیده‌ایم. اغلب حق اختراع‌ها برای فناوری‌هایی است که در حال حاضر وجود دارند. البته ما گزینه‌هایی به عنوان قلم مو دیجیتال داریم اما نتیجه کار به طور کلی متفاوت است. دسته‌ای دیگر از حق اختراع‌ها واقعا سخت است که بتوان بر روی آن‌ها برچسب مالکیت زد، اما با وجود اینکه این ایده‌ای برای تعییر جهان نیست اما قطعا در صورتی که به درستی اجرا شود، بسیار سرگرم کننده و کاربردی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.