اپل در مورد باتری آیفون XR دروغ گفته است!

طبق گزارش جدید Which?، اپل عمر باتری آیفون XR را تقریبا ۵۰ درصد بیشتر از عمر واقعی گفته است. در بررسی Which? نه مدل مختلف آیفون تست شدند که همه آن‌ها ۱۸ تا ۵۱ درصد عمر کمتری نسبت به آنچه که اپل گفته، داشته‌اند.

آیفون XR که بیشترین عمر باتری را در میان آیفون‌های ۲۰۱۸ دارد، در آزمایش ۱۶ ساعت ۳۲ دقیقه برای مکالمه دوام آورده است اما اپل ۲۵ ساعت را برای مکالمه اعلام کرده بود.

البته اپل نیز به این گزارش واکنش نشان داده و گفته ارقام اعلام شده از سوی این کمپانی کاملا درست است.

ما به شدت در آزمایش محصولات سختگیر هستیم و پشت ادعاهای عمر باتری خود ایستاده‌ایم. با یکپارچگی سخت افزار و نرم افزار، آیفون طوری طراحی شده که هوشمندانه مصرف انرژی را مدیریت می‌کند تا به حداکثر عمر باتری برسد. روش آزمایش ما نماینگر این هوش است.

Which? روش خود را با ما به اشتراک نگذاشته است، پس ما نمی‌توانیم نتایجشان را با نتایج خود مقایسه کنیم. ما متدلوژی تست خود را به طور کامل در اینجا منتشر و به اشتراک می‌گذاریم. https://www.apple.com/iphone/battery.html

اپل

برای آزمایش Which? آیفون‌های جدیدی را خریداری کرده است و پس از پر کردن شارژ باتری آن‌ها را برای بررسی مورد استفاده قرار داد.

Which? گوشی‌های HTC را نیز بررسی کرد ولی عمر باتری زمان مکالمه تنها ۵ درصد با آن چیزی که کمپانی گفته بود فرق می‌کرد.

جالب اینجاست که گوشی‌های هوشمند سونی، نوکیا و سامسونگ عملا عمر باتری بیشتری را نسبت به گفته سازنده داشتند. به طور مثال گوشی‌های سونی حدود ۲۱ درصد زمان بیشتری را برای مکالمه دوام آوردند.

هنگامی که عمر باتری یک گوشی هوشمند مورد بررسی قرار می‌گیرد، عوامل بسیاری در نتیجه آن تاثیر دارد. با این حال اگر آن‌ها اصول اولیه را درست انجام داده باشند، این اختلاف فاحش قطعا بسیاری را متعجب می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.