برنامه اپل برای کاهش قیمت آیفون در کشورهایی که شرایط ارزیشان ناپایدار است

اپل به تازگی اعلام کرده است که درآمد آیفون با کاهش ۱۵ درصدی در سال گذشته، حدود ۵۲ میلیارد دلار بوده است که باعث شده غول کوپرتینو به این فکر بیفتد برنامه قیمت گذاری برای خارج از ایالات متحده آمریکا تنظیم کند.

تیم کوک در مصاحبه اخیرش با رویترز گفته که ضعف اقتصادی در چین به فروش آیفون در این کشور آسیب جدی رسانده و اپل تلاش می‌کند که برای فروش بیشتر، آیفون را مقرون به صرفه کند. کوک گفت که این استراتژی در کشورهای دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، البته نام کشورها را ذکر نکرد.

مدیرعامل اپل گفته که در بازارهایی که نوسانات عمده ارزی رخ داده، به ویژه آن‌هایی که از سال گذشته تا کنون در مقایسه با دلار ضعیف شده‌اند، قیمت آیفون رشد بسیاری داشته است.

این اتفاق در کشور ما نیز رخ داده است و با قیمت نجومی دلار، بسیاری را از خرید آیفون منصرف شدند که این اتفاق در کشورهای دیگری نیز رخ داده و باعث شده که فروش آیفون کاهش یابد.

امیدواریم این استراتژی اپل بر روی بازار ایران نیز تاثیر گذار باشد، البته در ایران کسبه محترم فقط هنگام بالا بردن قیمت خیلی فعال هستند و زمانی که وقت کاهش قیمت‌ها می‌رسد، قیمت‌ها تغییری نمی‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.