جزئیات نهایی شده آیفون ۱۲ : ناچ کوچکتر، ۴ مدل و اسکنر LiDAR

اپل به خاطر ممنوعیت‌های سفر ناشی از شیوع ویورس کرونا، مشکلات بسیاری برای نهایی کردن طراحی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو داشت. با وجود موانع بسیار، در حال حاضر طرح‌های نهایی سری آیفون ۱۲ انتخاب شده است.

با اطلاعاتی که Jon Prosser از Front Page Tech در مورد آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو منتشر کرده، ما جزئیات کلیدی در مورد نسل بعدی آیفون داریم که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

ناچ کوکچکتر و ۵G در هر چهار مدل آیفون ۱۲

اپل اولین بار از آیفون X و طراحی بحث برانگیزش در سال ۲۰۱۷ رونمایی کرد. از آن زمان طراحی حفظ شد و ما آیفون XR، آیفون XS و آیفون ۱۱ را با همان شکل و شمایل شاهد بودیم. امسال هم انتظار می‌رود که طراحی آیفون تغییر چندانی نداشته باشد.

طبق اطلاعات به دست آمده از سوی Prosser، اپل در نظر دارد که اندازه ناچ سری آیفون ۱۲ را کوچکتر کند، البته نباید بابت آن هیجان زده شوید چون این کاهش اندازه زیاد نیست.

دلیل این تغییر نسبتا مهم مشخص نیست اما ممکن است ارتباطی به سیستم چهار دوربینه آیفون ۱۲ پرو داشته باشد. این سیستم دوربین فضای زیادی را اشغال می‌کند که به نوبه خود ممکن است اپل را مجبور کند سیستم فیس آیدی را کوچکتر نماید.

برای یکنواختی در طراحی سری آیفون ۱۲، با اینکه نسخه‌های پرو فقط دوربین چهارگانه دارند، اما مدل‌های دیگر هم با ناچ کوچکتری عرضه می‌شوند.

ویژگی دیگری که بدون توجه به قیمت آیفون‌های ۲۰۲۰ در همه آن‌ها شاهد خواهیم بود، فناوری ۵G است. مشخصات هنوز هم در دسترس نیست اما گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که فناوری mmWave فقط در مدل‌های پرو استفاده می‌شود.

۵G با تراشه A14 یابونیک اپل همراه خواهد شد، که با فناوری تولید ۵ نانومتری از نظر عملکرد و راندمان پیشرفت بزرگی خواهد داشت.

آلومینیوم + ۲ دوربین | فولاد ضد زنگ +سه دوربین و اسکنر LiDAR

آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پلاس که به ترتیب با نام‌های رمزی D52G و D53G در اپل شناخته می‌شوند، با دوربین دوگانه و قاب آلومینیومی پیرو آیفون ۱۱ خواهند بود.

اگر بخواهیم به داده‌هایمان روی کاغذ نگاه کنیم، سری جدید تقریبا شبیه به آیفون ۱۱ هستند و باید آیفون ۱۱S نام گذاری شوند، ولی این اتفاق نمیفتد چون طبق گزارشات قبلی چند تغییر مهم رخ خواهد داد.

به طور مثال لبه‌های قاب آلومینیومی مسطح است، از طرف دیگر صفحه نمایش LCD با OLED تعویض می‌گردد و این یعنی حاشیه‌های صفحه نمایش احتمالا کمتر و شبیه به چیزی مانند آیفون ۱۱ پرو می‌شود.

در مورد آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس، به ترتیب با نام‌های رمزی D53P و D54P درون اپل خوانده می‌شوند. لبه‌های قاب مسطح هستند و ساختار فولاد ضد زنگ نسل قبلی حفظ می‌شود. احتمالا با نمایشگرهای اولد بزرگتر و حاشیه‌های باریکتر در سری پرو مواجه خواهیم بود.

همانطور که در بالا هم اشاره شد، سری پرو با اسکنر LiDAR همراه خواهند بود. این احتمالا بزرگترین تغییر نسبت به سری آیفون ۱۱ پرو است. با این اسکنر واقعیت مجازی و افزوده به طور قابل توجهی بهتر می‌شود. ما در حال حاضر این اسکنر را در آیپد پرو ۲۰۲۰ داریم.

پیش بینی قیمت آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو

با جزئیات و تغییراتی که برای سری آیفون ۱۲ پیش بینی می‌شود، انتظار می‌رود که اپل افزایش قیمت را در دستور کار خود دارد. پیش بینی می‌شود که قیمت آیفون‌های ۲۰۲۰ اپل به شرح زیر باشد:

  • آیفون ۹/SE 2 – از ۳۹۹ دلار
  • آیفون ۹/SE 2 پلاس – از ۴۹۹ دلار
  • آیفون XR – از ۵۴۹ دلار (قیمت فعلی ۵۹۹ دلار)
  • آیفون ۱۱ – از ۶۴۹ دلار (قیمت فعلی ۶۹۹ دلار)
  • آیفون ۱۲ (۵.۴ اینچ) – از ۶۹۹ دلار
  • آیفون ۱۲ پلاس (۶.۱ اینچ) – از ۷۹۹ دلار
  • آیفون ۱۲ پرو (۶.۱ اینچ) – از ۱۰۴۹ یا ۱۰۹۹ دلار
  • آیفون ۱۲ پرو مکس (۶.۷ اینچ) از ۱۱۴۹ یا ۱۱۹۹ دلار
از طريق Twitter
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.