اولین مک بوک پرو ۲۰۱۹ به دونالد ترامپ هدیه شده بود!

دونالد ترامپ که حالا رئیس جمهور اسبق ایالات متحده آمریکا خوانده می‌شود، اولین مک پرو ۲۰۱۹ مونتاژ شده در آستین تگزاس را به عنوان هدیه دریافت کرده بود. این هدیه پس از انتشار اطلاعات مالی نهایی دونالد ترامپ پس از خروج از کاخ سفید مشخص شد. (چه قرطی بازیا! ملت هکتار هکتار زمین و ساختمان و … وقتی در مسند قدرت هستند هدیه می‌گیرند ، هیچ جا هم اعلام نمیشه)

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی دونالد ترامپ، اولین مک پرو ۲۰۱۹ که در کارخانه فلکس تگزاس تولید شده به دست رئیس جمهور آمریکا رسیده است. ترامپ نقش مهمی در مونتاژ مک پرو ۲۰۱۹ در خاک آمریکا داشت و اپل را مجبور کرد که این کار را به خارج از مرزهای کشور نبرد.  جنگ تعرفه‌ی واردات و صادرات با چین و اعطای حق مصونیت فدرال برای برخی از اجرای خاص مک پرو به اجبار تولید مک پرو ۲۰۱۹ در خاک آمریکا کمک کرد.

اپل مک بوک پرو مونتاژ شده در آمریکا را برای همین کشور عرضه می‌کند و برای سایر کشورها همچنان در چین مونتاژ می‌گردد. مدل پایه مک پرو ۲۰۱۹ قیمتی معادل ۵۹۹۹ دلار دارد و می‌توان آن را به نسخه‌های به مراتب قدرتمندتر و گران‌تر ارتقا داد. اپل نسخه چرخدار مک پرو ۲۰۱۹ را به ترامپ هدیه نداده و نخواسته ۴۰۰ دلار بیشتر هزینه کند.

به غیر از اپل، رئیس اجرائی فورد، بیل فورد، یک کت چرمی و مدیرعامل بوئینگ یک ست گلف سفارشی به وی هدیه داده است. با توجه به موقعیت و قدرت دونالد ترامپ، اصلا جای تعجب ندارد که شرکتی در سطح اپل به وی مک پرو ۲۰۱۹ هدیه داده است. من کشوری را می‌شناسم که در آن مقامات به مراتب پاییت دست‌تر، هدایایی به مراتب گرانبهاتر را دریافت می‌کنند، هیچ اشکالی هم ندارد خیلی هم حال میده!

از طريق The Verge
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.